Karlovarský kraj dal o sobě vědět na veletrhu investičních příležitostí v Cannes

25.03.2015 20:30

 

 

Karlovarský kraj se snaží stále zlepšovat svou konkurenceschopnost. Z tohoto důvodu prezentoval nabídku regionálních průmyslových zón i dalších možností k podnikání v polovině března na veletrhu investičních příležitostí MIPIM v Cannes.

„Naším hlavním záměrem bylo představit kraj nejen jako lázeňský region, ale i jakoideální místo pro podnikání a developerské aktivity,“ konstatoval hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

O prezentaci Karlovarského kraje na veletrhu byl velký zájem. „Na stánek přicházela řada investorů,kromě jiných i podnikatelé z Ruska a Ukrajiny, kteří chtějí v našem území investovat. Ačkoli se jednalo především o investory nabízející rezidenční bydlení, zajímavé pro ně byly i průmyslové zóny, které kraj představil,“ prohlásil zastupitel Karlovarského kraje a starosta města Chebu Petr Navrátil, jenž se veletrhu účastnil.

Zástupci kraje a Karlovarské agentury rozvoje podnikání se setkali také s představiteli developerských firem CTP InvestaAccolade, kteří už v současnosti rozvíjejí v Karlovarskémkraji své aktivity. „Kromě jiných témat jsme hovořili o brownfields v regionu. Developerské a investorské společnosti zastávají názor, že brownfields jsou v podstatě neprodejné a pro potenciální investory nezajímavé. Pravděpodobně jedinou cestou je aktivovat vlastníky takovýchto ploch a přesvědčit je, aby své nevyužité plochy na vlastní náklady sanovali, a to včetně starých ekologických zátěží, které s sebou takováto území často nesou. Pak by mnohé takovéto lokality v kraji byly pro investory atraktivnější a velmi dobře využitelné,“ doplnil ředitel Karlovarské agentury rozvoje podnikání Vlastimil Veselý.

Stánek Karlovarského kraje navštívila i česká velvyslankyně ve FranciiMarie Chatardová. „Paní velvyslankyně se zajímala jak o aktuální investiční příležitosti v kraji, tak i o současné možnosti prezentace našeho regionu ve Francii. Nabídla nám možnost prezentovat aktivity kraje i případně aktivity jeho partnerů přímo v prostorách velvyslanectví v Paříži, a to vpodstatě s minimálními náklady. Jedná se o nabídku, kterou by bylo vhodné do budoucna zvážit,“doplnil Petr Navrátil.

Karlovarský kraj se na MIPIM v Cannes prezentoval letos poprvé. „Byla to velmi dobrá zkušenost, máme co nabídnout a mezi ostatními regiony musíme být vidět. Proto je pro nás i v budoucnu účast na veletrhu rozhodně užitečná,“ zhodnotil hejtman.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP
 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·