Karlovarský kraj chce převzít a opravit lávku přes Ohři u Odravy

07.09.2017 10:00

 

 

 

Kraj by chtěl od obce Odrava převzít chátrající železobetonovou lávku přes Ohři v Mostově, která je dlouhodobě uzavřená pro pěší i pro cyklisty. Lávku by poté nechal zrekonstruovat, aby ji lidé mohli opět začít využívat. Rozhodla o tom Rada kraje na svém jednání v tomto týdnu.

Pokud záměr posvětí krajští zastupitelé, mělo by mezi obcí Odrava a krajem dojít k bezúplatnému převodu lávky. Zastupitelstvo obce Odrava s převedením lávky z majetku obce souhlasilo už v závěru srpna. „Při své návštěvě Odravy jsem se s paní starostkou byla přímo v místě podívat, vede tudy velmi oblíbená a vytížená páteřní Cyklostezka Ohře z Mostova, která náhle u uzavřené lávky končí, a cyklisté, mnohdy rodiny s malými dětmi, musí kus cesty objet po frekventované silnici, než se zase napojí na cyklostezku. Nechápu, že při přípravě projektu Cyklostezky Ohře někdo nepočítal s opravou lávky, kudy pohodlně mohli cyklisté projíždět. Vzhledem k tomu, že Odrava patří k menším obcím a na opravu nemá dostatek prostředků, kraj převezme lávku do svého vlastnictví a bude řešit její přestavbu,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

Kraj nyní nechává zpracovat posudek na opravu lávky včetně rozpočtu na tuto stavební akci. „Jsou dvě možnosti, buď posudek ukáže, že by bylo vhodnější a úspornější opravit stávající konstrukci, nebo vyjde hospodárněji výstavba lávky nové. Máme na paměti nejen ekonomiku stavby, ale také budoucí životnost lávky a naším cílem je především to, aby po ní cyklisté mohli začít jezdit co nejdříve,“ uzavřela hejtmanka.

 


Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·