Karlovarská kardiologie se dočká rekonstrukce

17.01.2017 14:05

 

 

Karlovarský kraj chystá opravu třetího nadzemního podlaží pavilonu C v Nemocnici v Karlových Varech. Stavební úpravy budou zahájeny v polovině ledna a vyjdou na 3 miliony korun.

„Stávající lůžkové oddělenídisponuje statutem centra vysoce specializované kardiovaskulární péče, a ten bude v letošním roce obhajovat. Aby splňovalo veškeré parametry, dojde například k navýšení počtu standardních lůžek z patnácti na dvacet. Součástí oprav bude také modernizace stávajícího oddělení,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Kardiologii nemocnice rozšíří o prostory, které se uvolnily po vystěhování dialyzačního střediska. Stavební práce začnou nejprve v těchto místech, následně budou probíhat ve stávajícím oddělení.

„Stavebníci vybudují běžné a nadstandardnípokoje, po kterých je poptávka.Na oddělení nově vznikne také společenská místnost pro pacienty, zázemí pro lékařský personál či vyšetřovna ECHO. Přestavbaskončí v polovině května letošního roku a budeme dbát na to, aby byl termín prací dodržen,“ uvedl krajský radní Jan Bureš. Výběrové řízení na zhotovitele stavby, které bylo vyhlášeno na konci listopadu loňského roku, vyhrála firma ZISTAV, s.r.o. Celkem se do soutěže přihlásilo jedenáct uchazečů. Během stavebních úprav dojde k vybourání stávajícího zdiva, postavení nových příček a dveří či k zavedení nové elektroinstalace a vzduchotechnického zařízení.

Komplexní revitalizace budovy, ve které se nachází ambulantní i lůžková oddělení nemocnice, byla zahájena v roce 2015 výměnou oken. Na konci minulého roku byl pavilon C také zateplen,dokončila se nová fasáda, oprava balkonů i schodišť. Rekonstrukce proběhla v rámci investiční akce za 71 milionů korun, díky které vzniklo nové plicní oddělení. To se přestěhovalo ze staré nevyhovující budovy do nových prostor nástavby.

 

           

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·