K sobotním událostem v hledišti Doosan Areny

03.11.2014 19:14

 

 

Velkou kaňku měl sobotní duel v Doosan Areně, kdy Viktoria Plzeň porazila pražskou Spartu po vynikajícím výkonu 2:0. Zatímco po sportovní i výsledkové stránce zvládla Viktoria duel výborně, celkový dojem byl pokažen událostmi v sektoru domácích vlajkonošů. Kvůli opakovaně použité pyrotechnice se zápas dvou nejlepších českých týmů celkem třikrát přerušoval, v sektorech P musela pořadatelská agentura řešit také další provinění proti návštěvnímu řádu. „Je to pro nás obrovské zklamání, které přetrvalo do dnešního dne. Namísto radosti ze zaslouženého vítězství řešíme obrovské problémy tam, kde bychom je čekali nejméně. Mezi diváky v hlavním fanouškovském sektoru Viktorie Plzeň,“ okomentoval situaci generální manažer klubu Adolf Šádek.

„Bezpečnostním opatřením byla před duelem s letenským celkem věnována maximální pozornost, všechny odpovědné složky byly připraveny na sto procent a dostály svým povinnostem. Bohužel celkový dojem může pokazit několik nezodpovědných hlupáků a přesně to se stalo také v sobotu. Zatímco celková atmosféra byla vynikající a fanoušci připravili všem aktérům výjimečného duelu důstojnou kulisu, několik jedinců dokázalo tento dojem dokonale zničit a pošlapat. Osobně jsem strávil většinu druhého poločasu před sektorem našich vlajkonošů a dění v ochozech dlouho nedostanu z hlavy. Situace, kdy se jednotlivci použitím dělbuchů, světlic a dýmovnic prakticky snaží o ukončení zápasu, je pro mě naprosto nepochopitelná. Následující obrázky, kdy se většina našich fantastických fanoušků v kotli musela bát při fyzických atacích desítky násilníků, už nikdy nechceme v ochozech Doosan Areny vidět,“ doplnil generální manažer viktoriánů. „V rozhovorech před zápasem jsem děkoval našim příznivcům za to, v jakém počtu na stadion chodí a jakou neopakovatelnou atmosféru hráčům vytvářejí. Za těmito slovy si stojím a nehodlám na nich nic měnit. Fanouškům na všech tribunách, kotle Viktorie nevyjímaje, patří obrovský dík také po sobotním zápase. Právě pro bezpečnost 99 % našich fanoušků však Viktoria nekompromisně zasáhne proti těm, kteří si pod rouškou fotbalového fandění vybíjejí svoji hloupost, frustraci a agresivitu. Otevřeně říkáme, že o tyto ´pseudofanoušky´ nemáme zájem a jednoduše nemají v Doosan Areně místo,“ řekl dále Šádek.

Díky podrobným záznamům veškerých kamer v čele s novým systémem Panomera provozovaným vlastníkem stadionu byli již během víkendu vizuálně jasně určeni 4 diváci, kteří použili v ochozech pyrotechniku. Na startu týdne probíhá přímo v Doosan Areně další šetření dostupných materiálů, které velmi pravděpodobně tento počet rozšíří. „I při tomto postupu velmi úzce spolupracujeme se všemi bezpečnostními složkami v čele s Policií ČR a Městskou policií Plzeň a jsme si jisti, že daní provinilci budou jasně identifikováni a k současným tvářím budou přiřazena také reálná jména. Zároveň Viktoria podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Při očekávaném finančním trestu od Disciplinární komise FAČR pak bude Viktoria vzniklou škodu vymáhat právě po těchto jednotlivcích,“ řekl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Vedle toho Viktoria prověřuje veškeré možnosti dané právním řádem tak, aby daným pachatelům zamezila přístup na duely Viktorie. „Jedná se o poměrně spletitou oblast, nicméně ani v tomto směru nechceme zůstat u planých prohlášení. Při plném respektování platného právního rámce uděláme vše pro to, aby tito jedinci nemohli nadále kazit zápasovou atmosféru a především pak, aby neobtěžovali slušné fanoušky Viktorie Plzeň,“ dodal Pillár.

Další domácí utkání odehraje Viktoria až 19. listopadu v rámci Poháru FAČR s Hradcem Králové, do té doby budou hotovy také úpravy bezpečnostních opatření v rámci celé Doosan Areny. „Naším jediným cílem je to, aby zápasy Viktorie Plzeň byly nadále vnímané jako sportovně-kulturní událost, na kterou mohou přijít fanoušci všech věkových kategorií bez jakékoliv obavy o svoji bezpečnost,“ dodává Pillár.

Viktoria se může pochlubit nejvyššími domácími návštěvami v rámci SYNOT ligy, elektrizující atmosférou i nápaditými chorey v prostoru domácích vlajkonošů. „S fanoušky se pravidelně setkáváme, jsme ochotni zabývat se jejich nápady a doporučeními. S představiteli Ultras jsme se v minulých obdobích byli schopni domluvit také na výjimečných oslavách či postupech. Jsme připraveni v tomto pokračovat. Naším cílem tak není potlačovat atmosféru na stadionu, ale naopak ochránit ty, kteří přicházejí pomoct Plzni a užít si zápasy Viktorie s hrdostí a pocitem společné radosti.“

Zdroj: TZ FC Viktoria Plzeň

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·