K dobrovolným hasičům z regionu putují další nové vozy

26.11.2017 11:32

 

 

Před Krajským úřadem Karlovarského kraje si dnes starostové devíti měst a obcí z regionu převzali nové dopravní automobily, které ke své práci využijí jednotky sboru dobrovolných hasičů. Jejich pořízení bude hrazeno z programu Ministerstva vnitra ČR – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí“ a z rozpočtu Karlovarského kraje.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171126114015_001_ls.png

Nové vozy značky Ford Transit budou sloužit ve Vintířově, Nejdku, Habartově, Bečově nad Teplou, Krásném Údolí, Milíkově, Perninku, Merklíně a Štědré. „Dobrovolní hasiči jsou důležitou součástí integrovaného záchranného systému. To se mimo jiné ukázalo i při nedávné vichřici, která u nás napáchala ničivé škody. Bez jejich pomoci by se jen stěží podařilo obnovit běžný život v regionu. Naší podporu si proto jednoznačně zaslouží a já věřím, že jim auta budou dlouho a hlavně spolehlivě sloužit,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Dalibor Blažek.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171126113503_001_ls.png

Centrálním zadavatelem nadlimitní veřejné zakázky na nákup nových dopravních automobilů byl Karlovarský kraj. Zakázka byla rozdělena do dvou částí, a to podle typu uspořádání náprav. Jako nejvýhodnější byla vyhodnocena nabídka společnosti Techsport, která se specializuje na přestavby vozidel. U náhonu na dvě kola činí cena za jedno auto 876 040 korun a u pohonu všech čtyř kol dosáhla výše 1 119 371 korun. Karlovarský kraj na každý z vozů přispěl částkou 450 tisíc korun, dohromady tedy více jak 4 miliony korun.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·