Juniorský maraton v Karlových Varech již ve čtvrtek

06.04.2016 12:36

 

 

Semifinálové kolo jubilejního dvacátého ročníku Juniorského maratonu odstartuje v Karlových Varech již ve čtvrtek 7. dubna. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů se spolu utkají desetičlenné štafetové týmy středoškoláků z Karlovarského kraje.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech opět na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

Vytváření vztahu ke sportu, radost z pohybu nebo spolupráce v kolektivu. To jsou atributy Juniorského maratonu, které oceňuje také ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. „Přeji všem závodníkům 20. ročníku Juniorského maratonu hodně sil, vytrvalosti a úspěchů nejenom v tomto závodě. Jsem ráda, že tento středoškolský závod má takovou tradici a napomáhá mladým lidem prožívat zdravý životní styl a smysl pro fair play jak ve sportu, tak v životě,“ zmiňuje ministryně, jež rovněž nad celým Juniorským maratonem převzala záštitu.

Záštitu nad karlovarskýmsemifinálovým kolem převzal také Karlovarský kraj a město Karlovy Vary.Přesně ve 12 hodin sena maratonskou trať vydá 13 týmů. Na každého běžce čeká šest kol Smetanovými sady a úsek o celkové délce 4,2 km. Každé družstvo má deset členů, přičemž minimálně tři z nich musí být dívky. Dohromady tak zdolají celou maratonskou vzdálenost. Každý běžec se pak v cíli může těšit na medaile.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160406124035_001_ls.png

Foto RunCzech

Kromě běhání a závodění organizátoři chystají také doprovodný program. Poběží rovněž učitelské štafety a malé běžecké překvapení připravili sami organizátoři. Na start se totiž postaví dva členové týmu RunCzech, a pokud se deseti studentům podaří překonat čas této dvojice, můžou se středoškoláci těšit na zajímavé dárky.Na startu nebudou chybět ani dvě štafety složené z učitelů. Možnost předběhnout své pedagogy bude pro studenty určitě velká výzva,“ říká Bojan Nankovič z organizačního týmu RunCzech.

Nejrychlejší týmy se mohou těšit na krásné ceny a květnové finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Všichni finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Registrace na Juniorský maraton jsou zdarma a hlásit se lze až do poslední chvíle. Stačí jen dát dohromady deset spolužáků a přihlásit se na www.runczech.com/jmc. Pokud se nechystáte běžet, přijďte podpořit mladé závodníky na trati. Celý program provází živá soutěžní atmosféra. Přijďte i vy podpořit mladé sportovce!

 

Zdroj: TZ RunCzech 

LPP

 


 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·