Jihovýchodní obchvat Chebu získal prestižní ocenění

24.06.2016 11:58

 

 

 Ve čtvrtek 16. června byly v Betlémské kapli v Praze slavnostně vyhlášeny výsledky 13. ročníku soutěže „Česká dopravní stavba, dopravní technologie a výrazná inovace v dopravě roku 2015“. Mezi oceněnými nechyběl ani projekt Karlovarského kraje, cenu poroty si odnesl jihovýchodní obchvat Chebu.

Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci se Státním fondem dopravní infrastruktury, Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, Správou železniční dopravní cesty a Ředitelstvím vodních cest ČR. Jejím cílem je profesionální prezentace českého dopravního stavitelství a inženýrské profese nejen laické a odborné veřejnosti, ale také české a evropské politické reprezentaci.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160624120105_001_ls.png

„Mám obrovskou radost, že jsme s naším projektem uspěli v národní soutěži, a rád bych poděkoval všem, kteří se na jeho realizaci podíleli. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších dopravních staveb financovaných Karlovarským krajem za poslední roky. Díky výstavbě obchvatu se podařilo odvézt tranzitní dopravu z centra Chebu a průjezd městemse stal konečně bezpečnějším,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.

Stavba přeložky silnice II/214 trvala rok a půl a stála bezmála 393 milionu korun. Karlovarský kraj na ni získal dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad ve výši 318,4 milionu korun a zbývající náklady uhradil z vlastního rozpočtu.Projektantem obchvatu byla společnost PONTEX a novou silnici na zakázku vybudovalo sdružení firem STRABAGa SWIETELSKY stavební. Cena odborné poroty byla udělena za liniovou dopravní stavbu s dvoupruhovou vozovkou funkční skupiny B ve třídě S.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·