Jihlava nehrála vůbec špatně, ví Pavel Horváth

26.11.2012 22:02

Po pondělní dohrávce šestnáctého ligového kola se ve Štruncových sadech slavilo. Viktorka zvítězila a přezimuje tak na první příčce v tabulce Gambrinus ligy. „Byl to opravdu těžký zápas. Jihlava nehrála vůbec špatně. Prvních patnáct minut jsme naopak my nehráli to, co jsme si řekli. Poté jsme je začali hned po ztrátě míče napadat a z toho jsme nakonec vytěžili také naši branku. Ta však mohla přijít už dříve. A také mohl přijít poté gól druhý,“ hodnotí utkání Pavel Horváth.

O body se tak Plzeňané strachovali až do posledních minut. „Samozřejmě jsme se o výsledek báli. Vedli jsme 1:0 a z jakékoliv akce jsme mohli dostat vyrovnávací branku. Zavinili jsme si to sami, protože jsme neproměnili šance,“ ví kapitán Viktorie.

Západočeši tak v pondělí potvrdili titul půlmistra, který získali v předchozím kole. „Je to určitě důležité, ale není to nejdůležitější. Hlavní je sbírat body. Ty se však budou počítat až na konci sezóny. Jsme rádi, že jsme v pozici, o kterou jsme usilovali. Poztráceli jsme nějaké body, poztráceli je také ostatní. Přestávka na tom snad nic nezmění. Nyní máme před sebou dva poslední zápasy, poté nás čeká dovolená, odpočineme si a pořádně se připravíme na jaro,“ tvrdí.

Rozhodující branku klání s Jihlavou vstřelil Marek Bakoš, který čekal na prvoligový zásah od počátku září. „Není nic příjemného, když dlouho čekáte na vstřelení gólu. Jsem moc rád, že jsem dneska branku dal, i když jich mohlo být více. Jsem spokojený, že jsme tento půlrok zvládli. Nemusím dát patnáct nebo dvacet gólů, ale hlavní je, že jsme první a daří se nám v Evropě,“ tvrdí.

Nicméně v obdobné situaci se „Baky“, jak sám přiznává, v plzeňském dresu neobjevil poprvé. „Podobnou smůlu jsem měl už během mistrovské sezóny, kdy jsem vstřelil během půlroku dvě branky. Nyní jsem zaznamenal čtyři. To není nijak dobrá střelecká vizitka. Jak už jsem ale řekl, jsem spokojený s tím, jak na tom jsme,“ říká slovenský reprezentant.

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·