„Je to pro nás normální zápas,“ říká s klidem Pavel Horváth

28.03.2013 16:36

Ačkoliv bude sobotní duel Viktorky s pražskou Spartou velkým lákadlem pro fanoušky obou týmů a bude na něj upřena pozornost celé české fotbalové veřejnosti, viktoriáni jej berou jako jedno z dalších těžkých utkání, které je v této sezóně potkají.

Nejinak je tomu i u kapitána Viktorky, Pavla Horvátha. „Považuji ten zápas, asi jako každou sezónu, za důležitý, ale nikoli za rozhodující, protože i po konci tohoto zápasu bude ve hře ještě hodně bodů v dalších zápasech,“ říká. Sparta je tradičně velký rival většiny celků Gambrinus ligy. Viktorka v tom není výjimkou. A tak určitě není v její kabině o motivaci nouze. „Ten zápas bude obrovsky sledovanou událostí. Ale ani v šatně nemusíme nic mírnit. Všichni víme, o co hrajeme, ale nějakou přehnanou motivaci na ten zápas necítím. Je to jedno ze čtrnácti jarních ligových utkání, které odehrajeme. Samozřejmě je to Sparta, ale nic extra to pro nás není, takže bychom měli být v klidu,“ dodává.

Spartu dělí od Viktorky tři body a v případě vítězství se tak na ni může bodově dotáhnout. Nicméně ani to by podle Pavla Horvátha nemělo dostat viktoriány pod tlak. Můžeme odskočit. Sparta nás může dohnat. Ale pořád bude ještě do konce spousta zápasů a bude se hrát o hodně bodů, takže určitě to tím nekončí,“ dodává známý pohodář a dodává. „Můžou tam být momenty, kdy psychika bude hrát určitou roli, ale věřím, že jsme natolik zkušení, že nás nic nerozhodí, a že se budeme soustředit na hru a ne na atmosféru na Spartě.“

Viktoriánům by navíc mělo na Letné pomáhat několik tisícovek vlastních fanoušků, kteří určitě vytvoří skvělou kulisu pro zápas takového významu. „Doufám, že naši fanoušci budou slyšet a budou nás povzbuzovat tak, jak jsme zvyklí. To nám určitě pomůže,“ vzývá na závěr skvělé fanoušky Viktorie její kapitán.

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·