„Je to jen poločas, ale velký krok k postupu,“ shodují se hráči

15.02.2013 14:11

Po jednom z nejnádhernějších utkání, které český klubový fotbal na evropské scéně pamatuje, pochopitelně zavládlo v kabině Viktorie nadšení a maximální spokojenost. Přesto se hráči shodují, že zatím udělali jen první krok k fantastickému úspěchu, kterým by byl případný postup přes Neapol do další fáze Evropské ligy.

Nesmíme nic podcenit, první zápas dopadl skvěle, ale už jsme se několikrát přesvědčili, že kdybychom něco podcenili a dostali například gól, tak můžeme znervóznět. Ale nemyslím si, že hrozí, že bychom hráli nějak na půl plynu a i trenér nás na to určitě připraví,“ říká David Limberský, který na své levé straně pravidelně po celý zápas větral obranu soupeře. A byly to právě smrtelné brejky, které přinesly Viktorii v úvodním zápase s Neapolí naprosto nečekané vítězství 0:3.

I kapitán Pavel Horváth chválil své spoluhráče za způsob, s jakým dokázali velmi náročné utkání zvládnout. „Já si myslím, že jsme podali dobrý výkon. Čekali jsme na svoje šance a dokázali jsme je využít. Oni hráli doma a prohrávali o gól, čímž tu obranu museli otevřít a nám se podařilo přidat další dva góly,“ chválil kapitán Viktorky za vyzrálý výkon. „Je pravda, že ten průběh toho zápasu byl takový, že to mohlo vypadat, že jsme vyzrálejší, ale bylo tam spousta ztrát. Někteří navíc včera psali, že hřiště je ve fantastickém stavu. Já bych je chtěl vyvézt z omylu - už při rozcvičce i včera při tréninku to hřiště bylo velmi špatné a já si myslím, že těch prvních pětačtyřicet minut nám trošku vzalo síly, což pak bylo vidět, když nastoupil Hamšík,“ připomíná úvod druhého poločasu, kdy se za stavu 0:1 Neapol dostala do velmi silného tlaku, ze kterého si dokázala vytvořit velké množství velmi nebezpečných příležitostí. „Těch dvacet minut bylo hodně nepříjemných, neudrželi jsme balón a z toho vznikl ten tlak, ale pak jsme je srazili tím druhým gólem a od té doby si myslím, že jsme hráli takticky výborně. Ze zabezpečené obrany jsme chodili do brejků a pak tam spadl ještě třetí gól,“ připojuje se ke svému kapitánovi David Limberský.

A právě třetí hřebík do neapolské rakve zarazil po milimetrové přihrávce Martina Filla nováček v dresu Viktorie, Stanislav Tecl, který po zápase neskrýval svou radost z vydařené premiéry. „Naštěstí se mi ta koncovka povedla a jsem teď maximálně šťastný, obrovské štěstí,“ rozdával úsměvy na všechny strany.

Nezbývá tedy než doufat, že úsměvy na všechny strany budou viktoriáni rozdávat i po odvetě, která je na programu 21. února v plzeňské Doosan aréně, a ke které úvodní zápas v Neapoli nemohl vytvořit lepší pozvánku.

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·