Jak s domovem důchodců v Karlových Varech - Komentář

28.10.2012 17:30

Vzhledem k tomu, že se diskutovaným karlovarským tématem stává hledání nových kapacit pro seniory, si Vám dovoluji zaslat komentář náměstka primátora, Mgr. Jiřího Klsáka, k dané věci:

 

Karlovy Vary nutně potřebují nový domov důchodců. Kapacita současného je malá, pouhých 21 míst, přitom registrujeme skoro padesát aktuálních zájemců a další desítky karlovarských občanů jsou umístěny v zařízeních mimo Město.

Dokud však nedojde k realizaci stavby, jejíž kapacita by pokryla potřeby Města i do budoucna, hledáme náhradní řešení, kdy zvažujeme pronájem objektu, který by potřebnou kapacitu zajistil alespoň dočasně. O výběru tohoto vhodného objektu bude rozhodovat listopadová Rada Města a následně Zastupitelstvo.

V té souvislosti se musí Město vypořádat i se současnou budovou Domova důchodců ve Staré Roli. Objekt je ve špatném technickém stavu, vyžaduje celkovou rekonstrukci, kterou lze jen velmi obtížně provést za plného provozu. Stejně tak uvažovaná přístavba by byla spojena se zásahem do stávajícího objektu a těžko by se obešla bez stěhování zde žijících seniorů.

Právě proto chce Město seniorům nabídnout alternativu nového dočasného domova, objekt opravit a v budoucnu nadále využívat pro účely sociálních služeb.

 

Jiří Klsák, náměstek primátora

 

(rozeslal:)

KV-LOGO-RGB.png

Jan Kopál
Tiskový mluvčí
Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·