I mimo službu jsou strážníci ve střehu

26.03.2012 16:50

Prapodivnou zábavu si k svému pátečnímu pobavení měla vybrat partička mladých  osob. Po ostatních lidech stojích na zastávce MHD na Borech měla údajně házet pet láhvemi a nadávat jim. Na místě se podařilo strážníkům zastihnout pětici mladých lidí. 21.-letý Plzeňan skončil na protialkoholní  záchytné  stanici  poté, co verbálně napadal  hlídku  a  podrobil se   dechové zkoušce, kdy mu byly naměřeny  skoro  dvě promile. Za ním pak putoval i jeho starší kamarád. Ten tam však dorazil v poutech. Tomu nestačilo strážníky verbálně napadat, ten začal do nich i strkat. Po marné výzvě byl za použití donucovacích sveden na zem, kde v agresi pokračoval, a proto mu byla nasazena pouta. Po vystřízlivění s nimi bylo dořešeno přestupkové jednání, kterého se povedená dvojice dopustila.

 

 

           

            V sobotu dopoledne zastavila hlídka městské policie v centru města osobní vozidlo Fiat, za jehož  volant  usedl 50.-letý Plzeňan. Řidič na sebe upozornil v Dominikánské ulici, kde jakmile uviděl strážníky, kteří tady prováděli běžnou hlídkovou činnost, začal nenápadně zrychlovat. Během kontroly vyšlo najevo, že řidič není vlastně řidičem, protože řidičský průkaz má zadržený. Případ byl předán k došetření státním policistům.

            Dalším, kdo usedl  za  volant  o  víkendu, přestože  nesměl byl 24.-letý Plzeňan. U  toho  se  navíc ještě ukázalo, že nejen, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, ale  je i osobou hledanou  PČR. Šetřením tohoto případu se také zabývají policisté ČR.

 

 

 

I mimo pracovní dobu jsou plzeňští strážníci ve střehu. Jeden z nich to dokázal tuto sobotu v jedné z obcí na jižním Plzeňsku. Strážník, který byl toho času ve svém osobním volnu se tu stal svědkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu motorového vozidla a cyklisty. Po střetu zůstal cyklista ležet na vozovce břichem k zemi, silně krvácel z úst, nosu a několika dalších míst na hlavě. Strážník muži ihned přispěchal na pomoc. Ten byl sice při vědomí, ale nekomunikoval, jen chrčel. Strážník mu musel otevřít ústa, aby mu mohl vyčistit ústní dutinu od krve, přičemž u něj samotného došlo k poranění rukou, jelikož zraněný nespolupracoval a svíral zuby. Muž zákona na svá zranění však nedbal, za pomoci obvazu, který mu poskytl řidič vozidla se mu nakonec zraněnému podařilo vyčistit ústa od krve. Zraněnému se bezprostředně na to začalo lépe dýchat. Při poskytování bezodkladné pomoci strážník požádal  řidiče, aby telefonicky přivolal záchranáře, kterým po jejím příjezdu zraněného předal. Ten byl o malou chvíli později letecky transportován do FN Plzeň.

 

 

 

Jana Pužmanová

tisková mluvčí MP Plzeň


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·