Hrát před prázdnými tribunami? To musí zamrzet, shodnou se viktoriáni

01.03.2013 10:14

Ve středu večer přišla z ústředí UEFA zpráva, že Fenerbahce bude znovu potrestáno za chování tamních příznivců. Poté, co se odehrálo střetnutí tohoto istanbulského klubu s BATE Borisov již bez diváků, ale na hrací ploše se i tak objevovaly světlice, udělila UEFA tureckému soupeři Viktorky trest další. I v klání Fenerbahce – Viktoria zůstanou ochozy prázdné. „Kvůli tomu, aby chodily plné stadiony, fotbal hrajeme. V Turecku je plno prakticky na každém utkání a fanoušci tam jsou do fotbalu blázni. Určitě jsme se na tamní atmosféru těšili,“ tvrdí Daniel Kolář.

„Opravdu nás to mrzí. Atmosféra na Fenerbahce je pověstná. Také víme, že se nás tam chystali jet povzbudit někteří lidé z Plzně. Jakmile vyjedou na venkovní zápas, cítíme jejich podporu a vážíme si jí. Je to škoda,“ dodává plzeňský středopolař.

S „Koldou“ naprosto souhlasí další viktorián, Pavel Horváth. „Každý z nás se těšil, že zažije podobnou atmosféru, jako panovala na Besiktasi. Nakonec sice uvidíme hezký stadion, ale bude bohužel bez diváků. Zápas tak bude určitě postrádat to, co je pro turecký fotbal typické. Šílenství tamních fanoušků. Mně osobně to určitě mrzí, ale jsou to regule UEFA. Je těžké proti tomu něco dělat,“ říká kapitán Viktorie.

Prázdné tribuny v odvetném střetnutí s Fenerbahce mrzí také Marka Bakoše. „Není to nic příjemného. Těšili jsme se na to, že v Tureckou zažijeme pravou fotbalovou atmosféru a že si vynahradíme to, co nebylo v Neapoli. Představoval jsem si, že tam bude plný stadion. Turečtí fanoušky chodí své týmy povzbuzovat pravidelně na všechny zápasy, ne jako v Itálii, kde asi přijdou raději na ligu. Nakonec z toho ale sešlo. Diváci vás vybičují k nejlepším výkonům, kterých jste schopni dosáhnout. Ale když budete hrát před prázdným stadionem, bude to mít atmosféru přípravného zápasu,“ smutní. „O to více se těším na domácí utkání, kde bude skvělá divácká kulisa, která tu ostatně bývá během všech našich zápasů,“ dodává s o poznání radostnějším tónem.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·