Hra světel a tónů rozpohybuje fasádu Alžbětiných lázní

04.05.2016 16:37

 

 

 

Karlovy Vary finišují s přípravami na zahájení nové lázeňské sezóny. V programu třídenních celoměstských slavností je mimo jiné také unikátní audiovizuální show, která se odehraje na fasádě Alžbětiných lázní. Jedna z karlovarských dominant a poslední veřejný lázeňský dům v majetku města se stane pomyslným plátnem pro poctu Karlu IV. Šestiminutová hra tónů a světel byla vytvořena v produkci společnosti Borovka Event z Českých Budějovic, je inspirována životem a dílem zakladatele města a vznikla u příležitosti výročí 700 let od jeho narození.

 

Videomappingová show bude přístupná veřejnosti ZDARMA v pátek a v sobotu 6. a 7. května 2016, vždy ve čtvrthodinových intervalech od 22:00 do 24:00 hodin.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160504163833_001_ls.png

Vizualizace jednoho z fragmentů videomappingu Karel IV. BUDOVATEL

 

Hra světel, tep srdce, demolice fasády, stavby z doby Karla IV. a sám panovník jako budovatel, to jsou fragmenty ze scénáře show. Na fasádu Alžbětiných lázní je přenese několik špičkových projektorů, vše podtrhne hudební doprovod založený na autentických prvcích připravený na míru jednotlivým pasážím.

 

Audiovizuální show se v programu zahájení lázeňské sezóny objevila již v roce 20103. Tehdy videomappingové efekty oživily budovu Karlovarského městského divadla a stejná projekce se na divadle reprízovala i v roce 2014. V loňském roce se součástí show stal nově otevřený Grandhotel Ambassador Národní dům.

 

Videomapping Karel IV. BUDOVATEL je předzvěstí Festivalu světelných instalací. Jedna z vrcholných akcí oslav narození Karla IV. se uskuteční o prvním zářijovém víkendu. Audiovizuální show se odehrají mimo jiné na Mlýnské kolonádě, Alžbětiných a Císařských lázních. Díky efektům ožije řeka Teplá a promluví strom v jednom z karlovarských parků. Festival světelných instalací proběhne ve dnech 2. a 3. 9. 2016.

 

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·