Horní nádraží, čistota města, parkovné – témata pro karlovarský Studentský parlament

14.11.2013 00:00

Podruhé v tomto školním roce zasedl Studentský parlament složený ze zástupců vedení města a žáků karlovarských základních a středních škol.

 

Jedním z opakovaně diskutovaných témat byl stav Horního nádraží. Studenti byli ujištěni, že vedení města je již delší dobu připraveno spustit revitalizaci přednádražích prostor a rekonstrukci lávky, k dispozici má již kompletní projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení. Realizaci ale musí předcházet rekonstrukce nádražních prostor a výpravní budovy, což je plně v kompetenci Správy železniční dopravní cesty a Českých drah. 

 

Na základě podnětů vzešlých z předchozích jednání Studentského parlamentu se v příštím roce objeví více odpadkových košů v Alžbětiných lázních, ZŠ Poštovní nainstaluje ve svém areálu několik herních prvků pro potřeby školní družiny.

 

Nové postřehy a podněty karlovarských školáků se týkaly například současného stavu a možného vylepšení drahovického areálu zdraví, rekonstrukce chodníku v okolí ZŠ J. A. Komenského a vybudování sportovního hřiště u ZŠ Dukelských hrdinů. Předmětem debaty byly také ceny za parkování v centru města, možnosti rozšíření Bazénového centra KV Areny o venkovní bazén, pokračující úpravy vodních ploch koupaliště Rolava, problematika bezdomovců a čistota města.

 

Helena Kyselá
Tisková mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·