Horažďovická nemocnice bude v zimě spořit energie. Má novou regulaci plynové kotelny

18.06.2012 11:25

Horažďovice – Nemocnice následné péče v Horažďovicích vybavila v těchto dnech svoji kotelnu automatickou regulací. Díky ní klesne v topné sezoně spotřeba energií a nemocnice tak uspoří. Investici přesahující 100 tisíc korun bylo možné provést díky úsporám při výstavbě nových prostor rehabilitace, která se vlivem úspěšného výběrového řízení pořídí za necelých 60 procent předpokládaného rozpočtu. Přístavbu rehabilitace i regulaci kotelny hradí ze svého rozpočtu zřizovatel nemocnice Plzeňský kraj.
Důvodem pro výměnu stávající regulace bylo její stáří. Instalována byla s výstavbou kotelny před 18 lety a vzhledem k zastaralé „relátkové“ technologii již na ni nebylo ani možné sehnat náhradní díly. V provozuschopném stavu proto byla posledních několik let udržována s vypětím všech sil. Regulaci museli navíc manuálně ovládat technici.
„Vzhledem k současným cenám energií je dobře, že se podařilo regulaci plynové kotelny pořídit ještě před topnou sezono. Pomůže nám uspořit další provozní prostředky díky bezporuchovému a bezobslužnému provozu,“ říká ředitel nemocnice Martin Grolmus.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·