„Hlavně aby se nikdo nezranil,“ říká David Limberský

12.11.2012 18:30

Další z řady tzv. ´federálních´ derby čeká ve středu v Olomouci fotbalisty české a slovenské reprezentace. A ačkoliv se jedná ´pouze´ o přípravné utkání, v kabině Viktorky už se naplno rozjela vlna přátelského popichování mezi českými a slovenskými reprezentanty.

Velké nadšení mezi plzeňskými fanoušky vyvolaly už úvodní nominace obou reprezentačních trenérů. Trenér Bílek na reprezentační sraz povolal již osvědčenou čtveřici viktoriánů – Vladimíra Daridu, Davida Limberského, Daniela Koláře a Františka Rajtorala. Stanislav Griga, trenér slovenské reprezentace, pak pokračoval v nastoleném trendu a i tentokrát do ní povolal oba slovenské útočníky Viktorie, Michala Ďuriše a Marka Bakoše. Nominace u nás i u Slováků se tak nějak ustálily, takže jsme tušili, že se tam objevíme. Hecování samozřejmě probíhá,“ říká s úsměvem směrem k duelu David Limberský. Přestože se nakonec František Rajtoral vinou zranění z reprezentačního srazu omluvil, na hřišti se přesto může objevit až šestice fotbalistů ze Štruncových sadů. Ve slovenském týmu totiž nemocného Martina Škrtela nahradil stoper Marián Čišovský. Pro nás to bude určitě zajímavé, mimo tréninkových duelů jsme proti sobě neměli tu čest. Všemožné ´popichovačky´ před zápasem už proběhly, tak uvidíme, jak to dopadne,“ usmívá se Michal Ďuriš.

Pokud nastoupí, mohl by to být právě on, kdo se bude na pravé straně slovenského útoku potkávat s levým obráncem českého výběru Davidem Limberským. „Možná opravdu budu hrát na Davida, takže je to o to lepší a o to vypjatější. Oba budeme chtít vyhrát a druhého přetlačit, ale určitě to nepojmeme nějak vyhroceně,“ myslí si slovenský útočník. Naopak David Limberský už dopředu slibuje, že jeho týmového spoluhráče rozhodně nečeká nic jednoduchého. „Když se potkáme, tak ho určitě šetřit nebudu. Na druhou stranu se určitě nebudeme chtít vzájemně zranit. Těším se na to, ale zároveň přiznávám, že to bude takové dost zvláštní. Jsem s ním normálně ve dvojici - spím s ním na pokoji a jsme velcí kamarádi,“ říká David Limberský. „V každém případě je to pro nás velké téma, momentálně si z toho celá šatna dělá legraci,“ dodává hned vzápětí s úsměvem. Naopak trochu obavy, byť poněkud jiného rázu, má spolutvůrce hry Viktorie, Vladimír Darida. „Já doufám, že těm dvěma nebudu instinktivně nahrávat, to by nebylo dobré,“ směje se.

O výsledku zápasu, který bude bezpochyby hojně sledovanou událostí jak v České republice, tak i na Slovensku, mají obě strany naprosto jasno. „Já si myslím, že Česko nevyhraje,“ říká rozhodně druhý z dvojice slovenských útočníků, Marek Bakoš. „Určitě to bude specifický zápas. Navíc je to příprava, takže půjde nejen o výsledek, ale i o předvedenou hru. Ale já věřím, že ta naše hra bude lepší než ta slovenská,“ kontruje David Limberský. Zajímavá bude jistě odpověď na otázku, co by čekalo v šatně Viktorky na ty reprezentanty, kteří by ve středečním zápase prohráli. „Samozřejmě by to dostali, jak se lidově říká ´sežrat´, ale stejně tak si myslím, že by si v případě slovenského úspěchu oni něco přichystali pro nás,“ říká David Limberský. Podobně to vidí také Vladimír Darida. „To by bylo řečí,“ směje se a přidává: „Když něco vyhrají Češi, tak je klid, ale pak něco vyhraje Slovák, a hned jsou nejlepší. Asi bychom to poslouchali pořádně dlouho.“ Plán pro případ vítězství zatím nemají ani Michal Ďuriš s Markem Bakošem. „Zatím jsem nad tím nepřemýšlel, ale pokud by Slovensko vyhrálo, tak budeme mít dost času na to, abychom s Miškou něco zajímavého vymysleli,“ říká Marek Bakoš. I na slovenské straně však panují obavy, co by se dělo, kdyby Slovensko prohrálo. „Tak to raději ani nechci domýšlet, protože to by s námi šlo ještě hodně dlouho,“ směje se Michal Ďuriš.

 

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

FC Viktoria Plzeň, a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·