Hejtmanka kraje řešila stav silnice do Nejdku

13.04.2017 15:07

 

 Do města Přebuz na Sokolovsku zamířila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová na další ze svých pracovních cest do obcí. Starosta Martin Bruoth přivítal hejtmanku na městském úřadě a seznámil ji s problémy, které Přebuz trápí.

Obyvatelé městečka se dlouhodobě potýkají se špatným stavem silnice směrem na Rudné do Nejdku. Podle starosty silnici využívají lidé z Přebuzi k dopravě do práce v Nejdku, do školy, i na nákupy, bohužel  rozbitou vozovku stále více devastují především nákladní vozy, které pro Lesy ČR zajišťují převoz vytěženého dřeva.  Často zastavují přímo na silnici a blokují dopravu, navíc jde často o přetížená auta, což se na kvalitě povrchu samozřejmě také odráží. „Situaci budu obratem řešit se svým náměstkem Martinem Hurajčíkem, který má na starosti oblast dopravy. Navíc budeme jednat i se zástupci Lesů ČR, aby zajistili plynulý a bezpečný provoz po této silnici,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová a dodala, že kraj před časem oslovil všechny starosty, aby pomohli zmapovat nejhorší silnice v kraji a podle toho potom kraj upravil harmonogram plánovaných oprav.

V blízkosti Přebuzi se nachází Národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště, kterou navštěvují turisté, cyklisté, ale bohužel se v chráněném území čas od času pohybují i čtyřkolky a ničí přírodu. Dobrovolníci z města se snaží udržovat v oblasti pořádek, ale podle starosty by bylo zapotřebí oficiálně pověřit někoho z nich, aby se mohl stát oficiálně „stráží přírody“. Hejtmanka přislíbila, že zjistí bližší informace k možnosti, jak toto pověření získat.

Po úvodním setkání se společně vydali na prohlídku obce, kde starosta ukázal hejtmance pomník obětem 2. světové války a informoval ji o tom, že na některé akce město čerpá dotace z krajského Programu obnovy venkova.  V plánu mají v Přebuzi opravu místní komunikace a chtějí získat příspěvek od Ministerstva pro místní rozvoj ČR na obnovu památníku připomínajícího události 1. světové války. Řeč byla také o zasloužilém sportovci Jaroslavu Kočím, který se v červnu dožije 82 let a stále aktivně hraje stolní tenis. „Určitě ráda jménem Karlovarského kraje jubilantovi poblahopřeji, protože je to úctyhodný věk a já velmi ráda vždy slyším, že jsou senioři aktivní a udržují se v dobré kondici,“ doplnila Jana Vildumetzová.

Ani v Přebuzi nechybělo setkání hejtmanky s občany, se kterými diskutovala o stavu silnic nebo o zániku malých prodejen v menších obcích. Vysvětlila  jim také záměr kraje dokončit během letošního roku projekt Senior pasů, které budou určeny lidem od 55 let věku a nabídnou například různé slevy na vstupy do muzeí a galerií, do lékáren, nebo na různé zdravotní pomůcky. Pozvala je rovněž na květnový Den s hejtmankou a připomněla možnost zaslat dotazy a podněty do internetové hejtmanské „odpovědny“.Zdroj. TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje
LPP

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·