Hejtmanka Jana Vildumetzová se sešla se starosty

12.01.2017 18:26

 

 

 Na setkání s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou dorazili starostové z regionu, kteří stojí v čele obcí s rozšířenou působností. Během společného jednání hovořili například o sociálních službách, nedostatečné dopravní obslužnosti nebo opravě poničených silnic.

Pozvání na první setkání s hejtmankou přijali starosta Sokolova Jan Picka, starosta Chebu Petr Navrátil, starosta Mariánských Lázní Petr Třešňák, starosta Ostrova Pavel Čekan a starosta Kraslic Roman Kotilínek s místostarostou Miloslavem Posledním. „Komunikaci se starosty považuji za naprosto klíčovou. Pokud nebudu mít informace, s jakými problémy se na obcích potýkají, těžko jim mohu pomoci. Zároveň očekávám, že budou projednávaná témata přenášet i na jednotlivé obce ve svém správním obvodu,“ uvedla hejtmanka s tím, že by se se starosty ráda viděla jednou za dva měsíce.

Hned v úvodu jednání starosty seznámila s chystanými změnami na úrovni kraje, vyhlášenými dotačními tituly a plánovanými akcemi včetně březnové návštěvy prezidenta České republiky. Poté jí každý ze starostů informovalo aktuálním dění ve městě. Společně diskutovali například o problematice zvyšování mezd řidičů autobusů, o cenách jízdného pro seniory v městské hromadné dopravě, špatné návaznosti některých spojůči nedostupnosti lékárenských služeb v době státních svátků.  Mluvilo se také o nutné opravě silnice mezi Kraslicemi a Jindřichovicemi, o problému se záchytnou stanicí v Sokolově či o podpoře lékařské pohotovosti v Mariánských Lázních. Hejtmanka přislíbila starostům pomoc při řešení jednotlivých problémů.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·