Hejtmanka Jana Vildumetzová navštívila Nebanice

09.03.2017 21:11

 

 

Dalším cílem hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzovéna cestách městy a obcemi se staly Nebanice na Chebsku. V obci ji přivítala starostka Jitka Vlková, která hejtmanku také provedla budovou obecního úřadu.

Společně hovořily o tom, jak se obec postupně zbavila dluhu ve výši téměř 84 miliony korun, který Nebanicím zůstal především po krachu firmy, jež měla připravit pozemky pro stavbu rodinných domků. V současnosti je obec oddlužená a pokračuje ve svém rozvoji. Starostku ale trápí problém s opatrovnictvím, protože i péče o jednoho opatrovance je velmi zatěžující. „Ze zkušenosti vím, že opatrovnictví je problematické pro řadu obcí. Proto se pro příští období předpokládá, že bude možné s účinností nového zákona k veřejnému opatrovnictví uzavírat veřejnoprávní smlouvy mezi malými obcemi a především obcemi s rozšířenou působností o výkonu této agendy. Do budoucna bych chtěla na krajském úřadě vyčlenit dva zaměstnance, kteří by se přímo opatrovnictvím zabývali,“ vysvětlila hejtmanka.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170309211214_001_ls.png

Společně se starostkou se pak vypravily do areálu Farmy Nebanice, která je proslulá chovem koní. Majitel farmy Miloslav Šimáček seznámil hejtmanku s aktuální situací farmy, kde se nyní starají o 74 hřebců a klisen, a ukázal jí některé z nejúspěšnějších závodních koní. Diskutovalo se i o plánovaném Světovém poháru čtyřspřeží, nad kterým Jana Vildumetzovápřevzala záštitu. Během projížďky obcí si hejtmanka prohlédla dětské hřiště, nově opravenou silnici k rodinným domkům i místní zemědělské provozy.

Příjemná atmosféra vládla na setkání s nebanickými občany, kteří spolu s hejtmankou řešili například potíže s vlakovým spojením při cestě do Chebu a zpět. Jana Vildumetzová je informovala o jednání se zdravotními sestrami karlovarské a chebské nemocnice kvůli navýšení mezd, o plánovaném krajském projektu Senior pasů, o dostavbě D6, nebo o tématech nedávno ukončené návštěvy prezidenta republiky v našem kraji.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·