Hejtman přijal mladé mistryně ČR v házené a mladé mistry ČR v hokejbale

23.06.2014 17:34

Se zlatými medailemi na krku dorazili dnes na krajský úřad Plzeňského kraje mladé házenkářky a mladí hokejbalisté z plzeňských sportovních klubů. Dívky získaly zlato na mistrovství ČR v kategorii mladší dorostenky a chlapci se stali mistry v hokejbale v kategorii starší dorostenci. Úspěšným sportovcům pogratuloval hejtman Václav Šlajs spolu s dalšími členy Rady Plzeňského kraje.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624095219_001_mc.png

„Přijímání úspěšných sportovců se stává již tradicí, proto nechceme vynechat ani mladé medailisty. Velmi mě těší, že mohu také přijmout úspěšné sportovce v ženské kategorii a pochopitelně také nové naděje pro hokejbal,“ řekl v úvodu setkání hejtman Václav Šlajs. Přítomné sportovce přivítal také náměstek hejtmana Jiří Struček, který podle svých slov poznal mezi sportovci známé tváře. „Jsem rád, že mezi úspěšnými mladými sportovci poznávám také ty, kteří reprezentují náš kraj na olympiádách dětí a mládeže,“ uvedl Jiří Struček. Hejtman ve své řeči také zmínil potřebu vést mladé lidi ke sportu jako formu protidrogové prevence. Plzeňský kraj proto mladé talentované sportovce dlouhodobě podporuje.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624095151_001_mc.png

Házenkářky měly v počtu účastníků na setkání nad hokebalisty mírně převahu. Medaile přivezlo ukázat celkem 23 děvčat, mezi kterými byly jak mistryně ČR v házené v kategorii mladší dorostenky, tak vicemistryně ČR v házené v kategorii starší dorostenky. Nechyběli ani jejich trenéři – Jana Galušková a Karel Reichert. „Většina děvčat spolu trénuje už osm až devět let. Letos se nám povedlo probojovat se na turnaj o pohár česko-slovenských federací házené, kde se vždy utkají první dvě nejlepší družstva z každé země, a podařilo se nám také uspět. Dá se říci, že jsme česko-slovenskými mistry,“ uvedla s úsměvem úspěšné házenkářky trenérka Jana Galušková.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624095254_001_mc.png

Mistři ČR v hokejbale v kategorii starší dorostenci dorazili v početním oslabení. „Právě v tuto chvíli se sedm hráčů připravuje na mistrovství světa do 16, do 18 a do 20 let v Bratislavě,“ omlouval nepřítomnost hráčů trenér klubu HBC Plzeň Martin Davídek. Hokejbalisty v Plzni poznamenala v posledních letech generační obměna, ale podle trenéra mají šanci, že za tři až pět let budou slavit úspěchy v kategorii mužů.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140624095320_001_mc.png

Mgr. Alena Marešová

tisková mluvčí

(MC)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·