Hejtman předal šek na obnovu drobných památek

23.02.2016 11:32

 

 

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160223113449_001_ls.png

Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel včera předal místopředsedkyni Spolku Žlutice 2000 Haně Hnykové šek s obnosem ve výši 6 439 korun na obnovu křížků v okolí Žlutic.Šlo o výtěžek z dobrovolných příspěvků za hejtmanský punč, který si mohli zakoupit návštěvníci  adventního jarmarku 11. prosince loňského roku.

„O tom, kam poputuje výtěžek z dobrovolného příspěvku za punč, rozhodli občané v online anketě na internetových stránkách kraje, kde vybírali ze tří možností,“ uvedl hejtman Martin Havel. Spolek obnovil již na třicet křížků v okolí Žlutic a přibližně stejný počet jich na opravu ještě čeká. Jedná se o památky mimo obce, které mají menší šanci obdržet dotace než památky nacházející se v obcích. Kromě obnov drobných památek spolek také opravuje staré cesty, vytváří naučné stezky či umisťuje turistické značky. Podél křížků například vznikla cyklostezka, která je nazývána „křížkovou cestou“.

„Na opravu takovýchto památek spolek získává pravidelný příspěvek od odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu krajského úřadu a dále například od Ministerstva pro místní rozvoj či z členských příspěvků. Tento výtěžek konkrétně využijeme na obnovu interiéru kapličky, která se nachází mezi Žluticemi a Štědrou,“ uvedla Hana Hnyková. Spolek Žlutice 2000 je tvořen třemi organizacemi a sdružuje kolem třiceti členů. Více informací o činnosti spolku naleznete internetových stránkách.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·