Hejtman podpořil ministra školství v požadavku na navýšení rozpočtu pro školství

22.05.2015 20:20

 

O 3 až 5 miliard korun více bude žádat ministr školství Marcel Chládek na posílení rozpočtu pro oblast školství v roce 2016. Peníze by měly být určeny především pro regionální školství, sport a na platy učitelů. V tomto záměru jej podpořil po společném jednání na dnešní tiskové konferenci hejtman Karlovarského kraje Martin Havel, který je zároveň předsedou komise pro školství Rady Asociace krajů ČR.

Ministr školství Marcel Chládek tak reagoval na návrh státního rozpočtu na příští rok, který počítá se snižováním financí pro oblast školství. „České školství je permanentně podfinancováno. Oproti ostatním evropským zemím, kde dosahuje jeho financování průměrně přes 6 procent HDP, jsou to v České republice necelá čtyři procenta. Školství se musí stát konečně opravdovou prioritou vlády,“ řekl ministr školství Marcel Chládek a dodal, že se záměrem seznámil premiéra a chystá se za ministrem financí. „Pokud chce ministr financí konkurenceschopnou zemi, musí mít také konkurenceschopné školství,“ zdůraznil.

 „V tomto ohledu má ministr školství naši plnou podporu, potřebujeme posílit financování především v oblasti inkluze, tedy začleňování žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Navýšit je ale nutné peníze směřující do sportu, aby bylo možné zachovat činnost především malých tělovýchovných jednot a spolků pracujících s mládeží,“ uvedl hejtman Martin Havel a vysvětlil, že jde o stanovisko napříč kraji ČR.

Pro letošní rok má MŠMT k dispozici rozpočet přibližně 136 miliard korun, z toho sedm miliard z prostředků Evropské unie.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·