Hejtman podepíše v Číně dohodu

15.06.2016 13:48

 

 

Karlovarský kraj se už brzy stane podobně jako ostatní regiony ČR členem Asociace guvernérů Číny a regionů zemí střední a východní Evropy. Svým podpisem to potvrdí na summitu regionálních lídrů v čínském Tangshanu hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Jednání Asociace čínských guvernérů a vedení regionů zemí střední a východní Evropy se koná od 16. června v Tangshanu, v provincii Hebei, jejíž představitelé pozvali na akci zástupce Karlovarského kraje a dalších českých regionů. Součástí summitu je také setkání předsedy vlády ČR s vicepremiérem Čínské lidové republiky nebo průmyslový veletrh, na kterém se Karlovarský kraj bude prezentovat v českém stánku. „Rozvoj spolupráce s čínskými regiony se neobejde bez posilování kontaktů s jejich vedením a bez toho, aby se náš kraj stal součástí asociace. Jen na tomto podkladě je možné dále budovat vzájemné podnikatelské a obchodní aktivity,“ uvedl hejtman.

​V Karlovarském kraji podobně jako v celé ČR přibývá investic realizovaných čínskými podnikateli. Na chebské průmyslové zóně začne společnost BeijingWestIndustries na počátku příštího roku s výrobou tlumičů pro automobilový průmysl. Práci ve výrobě by mělo najít až 300 lidí. Na Krajském úřadě Karlovarského kraje se také před časem sešli zástupci firmy Czech Industry Group a ShijiazhuangZhongxingMachinery k slavnostnímu podpisu smlouvy, na základě které se zahajuje výstavba  výrobního podniku v Sokolově. Investice za více než jednu miliardu korun zaměstná přibližně 200 lidí. Česká strojírenská společnost se sídlem v Sokolově a čínská společnost z provincie Hebei postaví závod na výrobu disků pro automobily a zemědělskou techniku podle unikátní čínské patentované technologie.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·