Hejtman navštívil starostu Kraslic

11.02.2016 15:23

 

 

 

Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel zavítal do Kraslic. Se starostou města Romanem Kotilínkem hovořil nejenom o uprchlících, kteří momentálně pobývají v sousednímKlingenthalu, ale také například o školství a spolupráci s podnikateli.

Před dvěma týdny přesídlili do Klingenthaluprvní imigranti. Příhraniční města od sebe dělí jen pár metrů, a tak hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla zajímalo, jaká panuje v Kraslicích nálada. „Nejsme tu od toho, abychom lidi nějakým způsobem strašili a vyvolávali paniku, nicméně nesmíme situaci podceňovat. V příštím týdnu zasedá Bezpečnostní rada kraje, která se bude této problematice věnovat. Zároveň se domluvíme s vedením Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, aby nás průběžně informovalo o vývoji situace na hranicích,“ uvedl Havel.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160211152358_001_ls.png

Starosta Kraslic Roman Kotilínek hejtmana ubezpečil, že v současné době je ve městě klid a lidé nemusí mít obavy. „Situaci průběžně monitorujeme, jsme v úzkém kontaktu se starostou sousedního města Thomasem Hennigem. Podle našich informací jsou v Klingenthaluubytovány rodiny s dětmi i jednotlivci. Zatím si vyřizují potřebné doklady a navštěvují integrační kurzy.Do budoucna jich musíměsto podle stanoveného klíče přijmout až devadesát,“ upřesnilKotilínek.

Během setkání přišla řeč také na školství. Před několika lety město založilo vlastní střední školu. Ta nabízí studijní obory, které vychází z potřeb místních zaměstnavatelů. „V učebních oborech máme první absolventy. Velmi nás pak těší kladné reference. Obecně výborně funguje spolupráce s firmami, které školu finančně podporují. Naší snahou je, aby studenti našli po absolvování školy odpovídající uplatnění,“ dodal Kotilínek.

V závěru setkání starosta připomněl, že v letošním roce oslaví Kraslická dráha140. výročí. Termín oslav byl stanoven na 11. června. Lidé se mohou těšit na vypravení zvláštního vlaku v čele s parní lokomotivou, bohatý kulturní program a chybět nebudou anihistorické osobnosti spjaté s místní železnicí, jako je císař František Josef I. nebo Karel I.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·