Hejtman a primátor jednali o financích na obnovu Císařských lázní

02.04.2015 10:17

 

 

Stát by mohl přispět na obnovu národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech až 100 milionů korun.  Vyplynulo to z jednání hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla a primátora Karlových Varů Petra Kulhánka s představiteli Ministerstva financí a Ministerstva kultury ČR. Společným tématem byla právě finanční podpora státu při plánované rekonstrukcicenného objektu.

Příspěvek ze státního rozpočtu by znamenal důležitý posun v řešení problému chátrající památky. „Podle informací představitelů ministerstva financí by stát mohl podpořit obnovu Císařských lázní pravděpodobně částkou do výše 100 milionů korun. Další finance potřebné na projekt rekonstrukce bychom se pokusili získat prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu, který ale zatím nebyl spuštěn. Část peněz do opravy vložíme z krajského rozpočtu a z rozpočtu města,“ uvedl Martin Havel. Ten také upozornil na to, že dojde k doplnění smlouvy mezi krajem a městem a k revizi původně navrhovaného projektu. Vzniknout by měla úspornější varianta obnovy budovy.

Jednoznačnou podporu záchraně Císařských lázní opět vyslovila také náměstkyně ministra kultury Anna Matoušková. Z financí získaných v rámci  Programu záchrany architektonického dědictví MK ČR kraj už v minulosti nechal opravit část střechy budovy.

 

 

Zdroj: TZ  Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·