Hänninen v Chorvatsku průběžně na prvním místě

25.05.2012 18:01

› Hänninen startuje v Chorvatsku, Kopecký v jižních Čechách
› Hänninen chce v Chorvatsku potvrdit své vedoucí postavení v Mistrovství Evropy
› Kopecký by rád pokračoval v letošní jedinečné bilanci v českém mistrovství

Rijeka, 25. května 2012 – Tovární tým ŠKODA Motorsport startuje podruhé v této sezoně na dvou souběžných soutěžích. Juho Hänninen s Mikko Markkulou se účastní premiérově chorvatské rally, třetího podniku evropského šampionátu. Druhá tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport - Kopecký s Dreslerem bojuje na českokrumlovské rally o udržení letošní domácí neporazitelnosti.

Třídenní soutěž v okolí chorvatské Rijeky je po úvodních dvou sekcích v režii pilotů vozů ŠKODA – ve vedení je průběžně tovární pilot týmu ŠKODA Motorsport Juho Hänninen před Hermannem Gassnerem z týmu Red Bull jedoucím taktéž s vozem Fabia Super 2000. Čtvrteční úsek poznamenalo proměnlivé počasí a přeháňky, které jsou vždy rébusem pro správnou volbu pneumatik. V pátek se počasí ustálilo a stejně jako první den bojovali o první příčku Hänninen s Gassnerem. Po 10 rychlostních zkouškách vede Hänninen o 17 sekund před Gassnerem, třetí je Betti na Peugeotu s více než minutovou ztrátou.

Juho Hänninen před finálním dnem chorvatské rally říká: „Zatím je vše dobré, tratě mi vyhovují, jsou rychlé a souboj s Hermannem dává soutěži zajímavý náboj. Poslední, sobotní etapa, je více technická. Určitě se budeme snažit udržet dosavadní tempo.“

Souběžně s rally v Chorvatsku startuje Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem v jižních Čechách na rally Český Krumlov. Kopecký se snaží o udržení letošní domácí neporazitelnosti – z prvních tří soutěží má zatím 100% bilanci. Obě soutěže končí v sobotu odpoledne.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/SP_5089.jpg

 

Karel Pokorný, Komunikace Motorsportu

www.skoda-auto.com/motorsport


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·