Frézování povrchu hlavních tahů musí ŘSD plánovat lépe

07.04.2015 19:16

 

Na přelomu března a dubna zkomplikovalo provoz řidičům projíždějícím od Sokolova po R6 a po průtahu Karlovými Vary rozsáhlé frézování vozovky. Jde o silnice ve správě státu, opravy tedy zajišťovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD ČR). Nevzalo ovšem v potaz možný vývoj počasí, který zdržel postup prací. Situaci, která vyvolala narušeníplynulosti a bezpečnosti provozu především před Velikonocemi, řešil svedením ŘSD náměstek hejtmana Karlovarské kraje Jakub Pánik.

Ten také apeloval na vedení pobočky ŘSD v Karlových Varech, aby při plánovaných opravách více vycházelo vstříc potřebám řidičů a lépe načasovalo zahájení a harmonogram oprav. „Naprosto rozumím výhradám rozzlobených lidí, kteří kvůli špatnému načasování prací uvízli na zablokovaném průtahu. Frézování řady úseků začalo minulé pondělí, hned následující dva dny mělo dojít k položení nového povrchu. Silničáři ale nepočítali s mrazivým počasím a sněhem. Práce se zdržely a podle informací ŘSD se budou dokončovat ještě tento týden. Požádal jsem proto vedení ŘSD, aby příště práce plánovali s ohledem na počasí, na předpokládané vytížení silnic v souvislosti se svátky a lépe zajistili informovanost řidičů. Karlovarský kraj, který není správcem R6 ani průtahu, jim v tom rád bude nápomocen,“ uvedl Jakub Pánik.

 Více informací o uzavírkách silnic a aktuálních opravách vozovek na území jednotlivých regionů by řidiči měli najít na stránkách jednotného systému dopravních informací www.dopravniinfo.cz

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·