František Rajtoral odchází do Hannoveru

29.01.2014 00:00

František Rajtoral odchází do německého Hannoveru. Sedmadvacetiletý reprezentant míří do bundesligy na půlroční hostován s opcí. K desátému týmu nejvyšší německé soutěže se příbramský odchovanec zapojí již ve středu večer, po absolvování čtvrtečních fyzických testů se transfer dotáhne také po administrativní stránce.  

 

„Jednalo se opravdu o bleskovou akci. O eminentním zájmu Hannoveru jsme se dozvěděli v úterý dopoledne, během několika hodin se celý transfer ve spolupráci s hráčovou agenturou SPORT INVEST Group dotáhnul,“ nastínil krátká jednání generální manažer Viktorie Adolf Šádek s tím, že oba kluby se dohodly na nezveřejňování podrobností Rajtoralova přesunu. „Františkovi bude za pár týdnů osmadvacet let, během necelých pěti let v Plzni odvedl v klubu fantastickou práci. Již druhou sezonu měl od nás František příslib, že v realitě zajímavé nabídky pro něj i pro klub mu nebudeme v odchodu bránit. Nabídka Hannoveru splňovala veškerá požadovaná kritéria, samotný hráč projevil velký zájem o novou výzvu.“ Dle slov Adolfa Šádka bude Viktoria odchod rychlonohého fotbalisty řešit z vlastních zdrojů. „Celou situaci jsme pochopitelně probírali s trenérem Dušanem Uhrinem, který dal Františkovu odchodu zelenou. Pozici pravého obránce jsme schopni řešit z vlastních zdrojů. Tím, že jsme splnili slib daný hráči, určitě neslevujeme z našich sportovních ambicí. Chceme uspět v pohárové Evropě a poprat se o titul v zápasech Gambrinus ligy.“

 

Samotný hráč se těší na nové angažmá, současně však přiznává určitou nostalgii vyplývající z loučení po čtyřech a půl letech. „Život přináší nečekané situace a toto byla jedna z nich. Odchod do bundesligy je dalším krokem v kariéře, věřím, že v náročné soutěži dokážu prosadit. Na druhou stranu je pravdou, že při současném postavení Plzně, profesionálních podmínkách v klubu a vynikajících fanoušcích se mi nebude odcházet lehce. Viktorii budu nadále držet palce a věřím, že pokud mi povinnosti dovolí, rozloučím se s plzeňskými fanoušky také přímo v Doosan Areně,“ komentoval bleskový přesun třináctinásobný reprezentant, který se před odpoledním tréninkem narychlo loučil také se spoluhráči. „Kabina v Plzni je výjimečná, i při vyklízení skříňky to bylo znát. Kluci mi hlavně přáli hodně štěstí, samozřejmě jsem zaznamenal také hlášky, že mi ten půlrok místo preventivně podrží,“ usmíval se oblíbenec viktoriánských tribun. „Právě fanouškům Plzně pak samozřejmě patří můj obrovský dík. Tituly, postupy do Ligy mistrů, famózní podpora na hřištích soupeřů – to je něco, co se nedá zapomenout. Viktorce budu držet palce a věřím, že veškeré jarní cíle dokáže naplnit.“

 

 Hráčův agent Viktor Kolář potvrdil, že k finálnímu jednání o hráčově hostování, které bude obsahovat i opční klauzuli, dojde ve čtvrtek přímo v Hannoveru. Tam hráč odcestuje ještě dnes, proto už byl uvolněn z dopolední přípravy plzeňského klubu. „Již existuje verbální dohoda mezi kluby, dotáhnout by se měla zítra, stejně jako kontrakt hráče. V tradičním bundesligovém klubu by mohl František proměnit svůj fotbalový sen v realitu,“ uvedl Kolář, jehož společnost SPORT INVEST Group v souladu s Viktorií hostování s další opcí realizuje.

 

Kádr Viktorie opouští společně s Františkem Rajtoralem také Patrik Hrošovský, který se vrací na půlroční hostování do Znojma. „Na 99% je tímto kádr Viktorie uzavřen. V týmu zůstávají Marek Hanousek, David Štípek, Matěj Končal, Ondřej Chocholoušek i Mladen Veselinovič, současný celek bude v daném složení odlétat také na soustředění na Kypr,“ uzavřel Adolf Šádek. 

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·