FK Baník Sokolov zakončil úspěšnou sezonu

10.06.2013 00:00

Až do úplného konce Fotbalové národní ligy bojovali sokolovští fotbalisté o celkové 3. místo. Vynikající umístění z loňské sezóny nakonec nezopakovali, když je pouze díky lepším vzájemným zápasům předběhli hráči 1.HFK Olomouc. Baníkovci tak obsadili 4. příčku, která i tak je pro západočeský klub skvělým výsledkem.

http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/8/8242/8242069_8e62bfc7789ba80610809d2992d9be05/images/RadostBankuvsezn12-13.jpg
Svěřenci Aleše Jindry se po celý ročník 2012/2013 pohybovali v horních patrech druholigové tabulky. Na podzim i na jaře zaznamenali osmizápasové série bez porážky. Obě však pokaždé skončily díky dvojzápasům s 1.HFK Olomouc a Pardubicemi, baníkovci prohráli všechny duely s těmito soupeři. Celkově se Baníku podařilo nasbírat 50 bodů, což je jen o dva méně než v předchozí sezóně. Při pohledu na skóre lze konstatovat, že sokolovská defenzíva byla třetí nejlepší v celé lize (26 inkasovaných gólů), naopak útok Baníku patřil ty horší (36 vstřelených branek). Své nejvyšší vítězství vybojovali sokolovští hráči na podzim, když třikrát za sebou zvítězili 3:0. Stejným poměrem podlehli na hřišti Bohemians Praha 1905 a připsali si tím nejtěžší porážku v uplynulé sezóně. Čím se baníkovci mohou pyšnit, tím jsou výsledky na hřištích soupeřů, kde nasbírali 21 bodů a za prvními Pardubicemi zaostali pouze o jeden bod.
Mezi hráči v letošním ročníku vyčníval záložník David Čada, který soupeřům nastřílel devět gólů a stal se nejlepším střelcem svého mužstva. Kromě něj se trefilo dalších devět baníkovců. Na podzim se v útoku prosazoval David Vaněček II., jenž se svými výkony a čtyřem gólům prosadil do kádru prvoligové Jihlavy. Jeho místo na jaře zaujal Milan Jurdík, který se trefil také čtyřikrát. Stálicemi v brance bylo duo Bertelman – Dvořák I., oba gólmani několikrát mužstvo výrazně podrželi. Obrana byla silnou stránkou Baníku a velkou zásluhu na tom má pětice Blažek, Hošek, Dvorník, Vondráček a Dřížďal. Mezi záložníky se naopak spoléhalo na kapitána Davida Vaněčka I.
FK Baník Sokolov má za sebou sedmou profesionální sezónu a nutno dodat, že ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži opět nezklamal. Ba co víc, potvrdil, že se směle může řadit mezi špičku Fotbalové národní ligy. Jménem celého vedení klubu a hráčů, děkujeme všem našim příznivcům a partnerům za podporu ve fotbalové sezóně 2012/2013. Bez Vás by to nešlo!

Lukáš Švéda
Redakce FK Baník Sokolov

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·