Filmoví fanoušci mohou roztáčet pedály pro charitu

26.06.2017 15:55

 

 

S Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary se oranžová a logo Skupiny ČEZ jako generálního partnera letos spojí už pošestnácté. Filmoví fanoušci tentokrát ještě více pocítí propojení stříbrného plátna s jednou z nejoblíbenějších rekvizit, jízdním kolem. Chybět samozřejmě nebude ani charitativní rozměr, opět se bude pomáhat pohybem.

Protože jízdní kolo je oblíbenou filmovou rekvizitou a cyklistika momentálně vévodí žebříčku nejpopulárnějších českých sportů, připravila Skupina ČEZ pro návštěvníky festivalu doslova cyklistické hody. Každý kilometr najetý v průběhu festivalu, tedy od 30. června do 8. července, na festivalových kolech, přispěje potřebným. Festivaloví hosté mohou vybírat z několika možností: půjčených kol napojených na EPP, běžných Oranžových kol nebo Oranžových kol s virtuální realitou.

„Na kolech se ve Varech tento rok pošlape po čtrnácté. Od počátku Oranžových kol na festivalu přispěli lidé jejich prostřednictvím částkou přesahující 6,3  milionů korun“, uvádí ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Ještě než na červený koberec vstoupí první filmové hvězdy a Jiří Bartoška s Markem Ebenem oficiálně zahájí 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, dorazí do lázeňského města desetičlenný peloton z Prahy v čele se sportovními redaktory České televize. Ti, stejně jako loni, pojedou ve stopě slavné cyklistické dvojice Miloš Forman – Theodor Pištěk z roku 1990, a zároveň prostřednictvím aplikace  EPP – Pomáhej pohybem připíší  první body ve prospěch vybraných neziskových organizací.

Návštěvníci s Festival Passem si mohou zdarma krátit cestu mezi stěžejními místy na kolech Specialized z festivalové půjčovny. Aplikace EPP zaznamená ujeté kilometry a následně je promění na finanční podporu pro Denní centrum Žirafa, sociální službu Karlovarského kraje. Bicykly budou k dispozici ve stanovém městečku, v parku u hotelu Pupp, u Domu České televize na Divadelním náměstí a u Thermalu. Jednodenní pop-up stanoviště festivalové půjčovny jízdních kol se objeví v Poštovním dvoře, kde hudební produkce ČEZ Energy Festu druhý den festivalu už tradičně vystřídá tu filmovou. Dennímu centru Žirafa mohou najetými kilometry přispět i ti, kteří zde za hudebního doprovodu usednou na speciálně upravené Oranžové kolo s virtuální realitou.

K potřebnému odpočinku a načerpání energie poslouží vyhledávaná ČEZ Energy zóna u hotelu Thermal. Svalstvo ztuhlé od sezení v kinosálech zde lze zapojit do šlapání na Oranžových kolech. Ta letos podpoří Nadační fond profesora Pavla Pafka a nadaci Pink Bubble. Pink Bubble podporuje onkologicky nemocné náctileté a mladé dospělé v České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života. Nadační fond profesora Pavla Pafka se zabývá transplantací plic a zlepšením kvality péče o pacienta.

Aplikace EPP je tu i pro ty, jimž kola nevoní, a přesto by rádi pomáhali.  Nadace ČEZ po dobu festivalu postupně nasadí do aplikace neziskové projekty z Karlovarského kraje. Pomáhat pohybem, ať už chůzí, na kolečkových bruslích nebo třeba při sjíždění řeky Ohře, tak může opravdu každý.

Alice Horáková, tisková mluvčí Skupiny ČEZ        

 

Jízdní kola jsou oblíbenou rekvizitou režisérů. Na bicyklu se ve filmu proháněli Marilyn Monroe, Paul Newman, Jackie Chan, Kevin Costner a řada dalších hereckých hvězd. ČEZ si proto pro vaše čtenáře dovolil u příležitosti propojení hvězd stříbrného plátna se stříbrným ráfkem sestavit nesoutěžní filmový kvíz, který najdete níže.

V hlavní roli bicykl

1.    Co křičí zaměstnanec rozvodny Fanouš Souček (Zdeněk Svěrák) na svého syna Edu po návratu z práce ve filmu Obecná škola?

a.    Kde je moje kolo?

b.    Kde jsou moje blatníky?

c.    Kde je moje pumpička?

 

2.    Jak se desetiletému Elliotovi s partou kamarádů na kolech podaří zachránit kamaráda E. T. Mimozemšťana před agenty FBI?

a.    Vzlétnou i s koly

b.    Stanou se neviditelnými

c.    Nabere je létající talíř

 

3.    Proč krásná Maryška v podání Magdy Vašáryové dostane ve filmu Postřižiny od manžela Francina výprask pumpičkou na kolo?

a.    Za lezení na komín se strýcem Pepinem

b.    Za vypití piva na ex

c.    Za to, že se ostříhala

 

4.    Ve kterém slavném westernu sveze Paul Newman na kole Ettu, přítelkyni svého nejlepšího parťáka, se slovy „poznej budoucnost“?

a.    Život a doba soudce Roy Beana

b.    Frajer Luke

c.    Butch Cassidy a Sundance Kid

 

5.    Jak potrestá policajt Josef Somr partu nočních opilých cyklistů ve Slavnostech sněženek?

a.    Sebere jim kance

b.    Vypustí jim duše

c.    Zatkne je a předvede na záchytku

 

6.    Ve které zemi se odehrává slavný film Zloději kol, v němž hlavní hrdina přijde o svůj bicykl, který nutně potřebuje k výkonu zaměstnání lepiče plakátů?

a.    V Itálii

b.    Ve Francii

c.    V USA

 

7.    Doplňte hlášku faráře Otíka (Luděk Kopřiva) z filmu Slunce, seno, jahody: „Kolo mi vypustili, ventilky zahodili, …..?

a.    …jméno boží pošpinili.“

b.    …košíček rozšlapali.“

c.    …pár facek ubalili.“

 

 

Zdroj: TZ ČEZ

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·