Filip Jícha z Plzeňska byl zvolen Házenkářem roku

18.06.2012 12:37

Rodák ze západu Čech Filip Jícha byl i letos zvolen nejlepším házenkářem České republiky. Úspěšný házenkář má za sebou skvělou sezonu, proti Rusku ale spolu s reprezentací neuspěl.

Na galavečeru v Pardubicích, kde česká házenkářská reprezentace podlehla Rusku a úplně si tak zavřela dveře na lednový šampionát ve Španělsku, byl rodák ze Starého Plzence na jižním Plzeňsku zvolen házenkářem roku ČR. na svém kontě má Filip Jícha už také titul nejlepšího házenkáře světa. Letos si připsal jeho THW Kiel, kde působí, tké titul v Lize mistrů.

Jak hodnotil Filip Jícha sezonu?

Jícha hodnotil sezónu především z hlediska úspěšného působení v THW Kiel, se kterým se mu podařilo vyhrát nevídaným způsobem německou bundesligu, zvítězit v domácím poháru a opanovat Ligu mistrů. Jícha si zároveň s 205 brankami udělal i svůj vlastní střelecký rekord v nejprestižnější ligové soutěži světa. Řeč pochopitelně došla i na letošní rozpačité výkony české házenkářské reprezentace. „Lednové mistrovství se mne dotklo výrazně a já si musel před touto kvalifikací slíbit, že budu sportovní realista. Nemáme jako tým takovou kvalitu jako Rusové a házená je v takovém případě hrozně spravedlivý sport. Pokud je jeden z týmů kvalitnější, v naprosté většině případů se prostě prosadí,“ mluvil o neúspěšné kvalifikaci.

 

Opět ale ocenil výborné prostředí, které českému týmu připravili v pardubické ČEZ Aréně fanoušci z celé republiky. „Atmosféra byla výborná a budu rád, pokud se nám obdobnou podporu podaří získat i pro další naše snahy prosadit českou házenou na některou z vrcholných akcí,“ narážel na nadcházející kvalifikaci proti Izraeli, Černé Hoře a především Německu.

 

Při hodnocení série s Rusy konstatoval sílu soupeře, ale také neschopnost přetavit poctivou taktickou přípravu a tréninkové úsilí v samotném zápase.„Síla českého národního týmu je taková jaká je a pro úspěch je potřeba přenést úspěšně na hřiště skutečně poctivou taktickou přípravu. To se nám bohužel nepodařilo. Navíc i úspěch na EURU před dvěma roky ukázal, že abychom se do špičky prosadili, musí většina kádru odehrát svůj nadstandard, což nám soupeři ani vlastní sportovní forma neumožnili,“ hodnotil Jícha letošní vystoupení českého národního týmu.

 

http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/6576/6576989_a42fa59f53c1f2494cd96bf243997309/images/FilipJchafotoA.Wipf.jpg?ver=0

foto: A. Wipf


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·