Filip Jícha ukončil nejlepší sezónu kariéry s THW Kiel a v srpnu ji oslaví příchodem druhého potomka

19.06.2012 21:55

Jeden z nejlepších světových házenkářů Filip Jícha na tiskové konferenci pořádané jeho zastupující agenturou Sport Invest Group shrnul úspěchy, kterých dosáhl v uplynulé sezóně se svým klubem THW Kiel.
Třicetiletému rodákovi ze Starého Plzence se  letos podařilo s německým klubem vyhrát, co se dalo. Nevídaným způsobem hráči THW Kiel ovládli Bundesligu, v níž vyhráli všech čtyřiatřicet utkání a titul brali bez ztráty bodu, což se v historii německé ligy dosud nestalo. Vítězství slavili také v domácím Poháru a nakonec opanovali i Ligu mistrů. Jícha si zároveň s 205 brankami vylepšil i vlastní střelecký rekord v nejprestižnější ligové soutěži světa za dobu svého působení v Německu, stal se nejlepším střelcem Kielu ve všech soutěžích, které klub hrál, a dostal se do sestavy sezóny Bundesligy. "Byla to famózní sezóna, povedlo se nám všechno. Ani nevím, jestli už mi to všechno úplně došlo," hodnotil s úsměvem Jícha klubové vavříny v příjemné atmosféře kavárny Costa Coffee v centru Prahy.
Řeč pochopitelně došla i na kvalifikační zápasy české házenkářské reprezentace. „Nemáme jako tým takovou kvalitu jako Rusové a házená je v takovém případě hrozně spravedlivý sport. Pokud je jeden z týmů kvalitnější, v naprosté většině případů se prostě prosadí,“ promluvil o neúspěšné kvalifikaci České republiky na Mistrovství světa 2013. Zároveň ale nezapomněl ocenit i výborné prostředí, které českému týmu připravili v pardubické ČEZ Aréně domácí fanoušci z celé republiky. „Atmosféra byla výborná a budu rád, pokud se nám obdobnou podporu podaří získat i pro další naše snahy prosadit českou házenou na některou z vrcholných akcí.“
I přes neúspěšnou kvalifikaci o MS 2013 a zklamání z vývoje lednového ME mužů, zažívá česká házená jednu z nejvydařenějších etap své samostatné historie. Po osmi letech se podařilo na prosincové Euro kvalifikovat ženskému výběru, na jaře také své kvalifikační turnaje úspěšně zvládli junioři a dorostenci. V těchto dnech odlétají na světový šampionát do Brazílie s medailovými ambicemi také české akademické výběry a na letních světových šampionátech nebudou chybět ani dorostenky či juniorky.
Filip Jícha na závěr tiskové konference médiím oznámil, že na přelomu srpna a září čeká jeho manželka Hanka jejich druhého potomka. Zda bude mít jejich tříletá dcerka Valerie sestřičku nebo brášku ale neprozradil. "Těšíme se opravdu moc, bude to zase další velká změna. Rodina je pro mě naprostou prioritou a budu dělat maximum, abych zvláště v době narození našeho druhého dítěte byl s nimi co nejvíc," uzavřel Jícha svoji posezónní tiskovou konferenci v pozitivním duchu.

Zdroj: www.sport-invest.cz

 

http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/6576/6576989_a42fa59f53c1f2494cd96bf243997309/images/Fido.jpg?ver=0
 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·