Festival bez problémů, jen ta doprava...

03.07.2017 20:28

 

Začátek MFF se nesl v duchu zvýšených bezpečnostních opatření, ale i řešení běžných problémů, které sebou nese obrovský přísun návštěvníků do lázeňského města. Tradiční otázka" "Kam s ním?" zaměstnává strážníky každý rok. Letos městská policie iniciovala větší osvětu s využitím velké parkovací plochy na Západní ulici k odstavení plechového miláčka, čehož se paradoxně ujala ve spolupráci s MFF, byť by se to dalo očekávat spíše od vlastníka plochy. Festival vytiskl mapky s možnostmi  parkování a strážníci je začali využívat při řešení dopravních přestupků. Počet o víkendu řešených přestupků v dopravě převyšující hodnotu 200 však dává tušit, že řidiči jsou opět neukáznění. Mezi nejvíce problémové lokality patří tradičně Čertův ostrov a Bezručova ulice, kde strážníci z důvodu tvoření překážek v provozu již realizovali 22 odtahů, viz víkendová teplotní mapa. Aktuálně se strážníci zaměří i na Vřídelní ulici.

Druhým nejčastějším podnětem od občanů bývá rušení nočního klidu. Městská policie z toho důvodu  iniciovala ještě před zahájením festivalu preventivní kontrolu provozovny Aeroportu na Zahradní ulici. Kontrola ve spolupráci s kolegy ze Živnostenského úřadu a stavebního odboru dopadla dobře a umístění je určitě výhodněji zvoleno, něž před rokem. Navíc zřídila po dobu festivalu speciální hlídku, která slouží od 16:00 do 4:00 hodin a primárně se na festivalu věnuje veřejnému pořádku.

Během festivalu tradičně "brázdí" ulice v obchodně správním a lázeňském území policejní mobilní informační kancelář jejíž součástí je policista, strážník a tlumočník.   

 

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·