Farmářské trhy v Karlových Varech nejen ve znamení Velikonoc

15.04.2014 14:40

Druhé letošní městské farmářské trhy nabídnou vedle osvědčeného sortimentu řadu novinek a také zboží na velikonoční stůl – ingredience i hotové velikonoční výrobky.

 

Z nabízených produktů prvovýrobců vybírá organizátorka trhů Božena Turoňová ze společnosti KV CITY Centrum například koncentrát z červené řepy: „Není jen zdravý, ale i chutný. Zkuste dětem nahradit sladké šťávy tímto novým výrobkem. Bude jim chutnat a pročistí se jim organismus.“ K dostání budou i džemy, které na rozdíl od běžných džemů s 20 % obsahem ovoce a se zbytkem cukru a barviv obsahují ovoce několikanásobně víc, 75 procent.

 

Ti, kdo dodržují velikonoční tradice a zvyky, si také přijdou na své. Farmářské trhy nabídnou prvotřídní suroviny na velikonoční nádivku – čerstvé uzené maso, vejce, máslo, pažitku… „Ale komu se do toho vlastního tvoření nechce, tak si může koupit nádivku již hotovou. A pochopitelně na trzích nakoupíte i tradiční bochánky, beránky, dekorační malované perníčky apod. A taky nezapomeňte, že podle pověry by si měl o těchto svátcích koupit každý něco nového na sebe, stačí maličkost. Proto budou poprvé na farmářských trzích kromě potravin k dostání i originální šátky a letní šály z nejrůznějších materiálů a se zajímavými vzory,“ uzavírá Božena Turoňová.

 

Farmářské trhy proběhnou v pátek 18. dubna od 11 hodin na tradičním místě před budovou Tržnice ve Varšavské ulici.   

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·