Farmářské trhy představí vítězné Regionální potraviny Karlovarského kraje

16.06.2015 20:00

 

Červnové farmářské trhy nabídnou opět něco nového. Jejich návštěvníci budou mít poprvé příležitost ochutnat a nakoupit produkty vítězů letošní soutěže "Regionální potravina Karlovarského kraje". Osmičlenná porota neměla lehkou práci, vybrat ty nejlepší musela z 72 produktů. Stánek s regionálními potravinami bude v pátek součástí farmářských trhů.

Na tržišti před budovou Tržnice budou k dostání také oříšky, zrnková káva, brusinky, borůvky a jiné ovoce v karobu. Karobem, tedy semínky rohovníku, se nahrazuje kakao nebo čokoláda. Oproti kakau ale karob neobsahuje žádné stimulační látky jako kofein nebo teobromin, tudíž nezpůsobuje alergii.

Voňavé, čerstvé sezónní ovoce hraje na farmářských trzích hlavní roli. V červnu dozrávají třešně, lusky a jahody. Jahody se na trzích budou prodávat pravděpodobně za 70,-Kč za kg.  Svá místa na trzích opět obsadí oblíbení medaři s novým medem, chybět nebudou knedlíky, líčka, drůbeží játra, zvěřina, rozmanitá škála, pivo a nealkoholické nápoje - mošty. Na své si přijdou i milovníci sladkého a pekařského zboží. Dalším neodmyslitelným zbožím na městských farmářských trzích jsou české žampiony, hlíva a jiné houby, různé druhy koření, čerstvé bylinky, kozí a ovčí sýry, kozí mléko, tvaroh, máslo, marmelády a jiné.

Farmářské trhy proběhnou u Tržnice v Karlových Varech v pátek 19. června od 11 hodin. Jejich organizátorem je tradičně městská společnost KV City Centrum.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·