Fanoušci karlovarského filmového festivalu podpořili 5 projektů

13.07.2015 20:43

 

Fanoušci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary pomohli svým pohybem k získání podpory pěti projektům. Ti, kdo si v průběhu karlovarského festivalu stáhli a používali mobilní aplikaci EPP Pomáhej pohybem,nasbírali body pročtyři veřejně prospěšné projekty z Karlovarského kraje a jeden filmový projekt. Nadace ČEZ je nyní podpoří finančním příspěvkem v celkové výši 240 tisíc korun. Celkem už s aplikací ČEZ EPP pomáhá pohybem více než97 tisíc lidí.

 

Návštěvníci karlovarského festivalu sbírali body pro své vybrané projekty například při procházkách na lázeňské kolonádě, při přebíhání mezi kinosály nebo při tanci na koncertech. Ti, kteří zůstali doma, a festivalové dění sledovali pouze prostřednictvím zpravodajství, pomáhali například jízdou na kole a při pěších výletech. Všem pěti projektům, speciálně nasazeným v aplikaci během konání karlovarského festivalu, se podařilo získat potřebný počet bodů. Nadace ČEZ je teď prostřednictvím jednoho ze svých grantů podpoří. „Zájem o naši aplikaci během Mezinárodního filmového festivalu výrazněvzrostl a body potřebné k získání podpory naskakovaly neuvěřitelně rychle. K tomu přispěla i volba nasazených projektů, které jsou zaměřeny na rozvoj Karlovarského kraje nebo podporu filmu,“uvedla ředitelka Nadace ČEZMichaela Žemličková.

 

Pomoci se dočkají například imobilní obyvatelé Karlovarska, kterým Centrum pro zdravotně postižené Karlovarského kraje o. p. s. zpřístupní tamější region na elektrickém čtyřkolovém skútru. Uživatelé aplikace rozhodli také o podpoře organizaci SOS SLUNÍČKO Karlovy Vary, která pomáhá rodinám, jež se vzhledem k tíživé životní situaci nemohou na přechodnou dobu starat o své dítě, a také zanedbávaným dětem nebo těm, které se staly obětí zneužíváníčitýraní.Dalším projektem, tentokrát z filmové oblasti, je podpora realizace 10. ročníku mezinárodního filmového festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL, který uvádí výhradně filmy s herci s mentálním a kombinovaným postižením.

 

Přehled všech pěti podpořených projektů přináší speciální micrositewww.pomahejpohybem.cz
i samotná aplikace EPP.

 

S aplikací EPP Pomáhej pohybem se lidé setkají na akcích, které Skupina ČEZ napříč celou Českou republikou podporuje. Například při hudebním festivalu ColoursofOstrava, který se koná o nadcházejícím víkendu, si budou moci zajezdit na oranžových rotopedech v rámci charitativní Akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem, a vyšlapat tak podporu dvěma charitativním organizacím – Kola pro Afriku o.p.s. a o.s. Filadelfie.

 

Zdroj: TZ ČEZ

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·