Extraligový nováček angažoval reprezentanta Daniela Pfeffera

23.07.2014 14:35

Národní mužstvo volejbalistů se po krátké přestávce znovu sejde 28. července. V sestavě nechybí libero VK ČEZ Karlovarsko Daniel Pfeffer. „Těším se moc, už mě potěšila nominace na jaře, ale tehdy to byl široký, třicetičlenný kádr,“ pravil čtyřiadvacetiletý volejbalista.

Aktuální reprezentační výběr se skládá ze šestnácti hráčů, v nominaci jsou dvě libera. Na rozdíl od jarního cyklu dostane Pfeffer příležitost i v mezistátních zápasech. „Měli jsme ho v hledáčku už před kvalifikací, ale tam dostali přednost zkušenější hráči, tento start v národním týmu je pro něj vhodnější,“ poznamenal hlavní trenér české reprezentace Zdeněk Šmejkal. „Je to mladé, kvalitní libero, myslím, že v budoucnu se může stát nástupcem Kryšpína (Martin Kryštof) a být reprezentační jedničkou.“

Vedení národního celku oslovilo některé reprezentační výběry, kterým v srpnu vrcholí příprava na mistrovství světa v Polsku. Český tým podstoupí atraktivní konfrontaci s mimoevropskými mužstvy. Daniel Pfeffer si odbude reprezentační debut pravděpodobně proti olympijskému výběru Austrálie, další týden odehraje zápasy proti Japonsku. „Znamená pro mě hodně, že mám možnost zatrénovat si a zahrát s nejlepšími hráči České republiky a pod vedením reprezentačního trenéra,“ vyprávěl.

Po návratu z reprezentačního soustředění čeká Daniela Pfeffera další velká výzva. Triko národního týmu převlékne za dres VK ČEZ Karlovarsko, nováčka domácí extraligy. „Je to zase nový impuls, celý tým se skládá nově, takže dopředu nemůžeme vědět, jak to dopadne, ale u mě převažují pozitiva,“ prohlásil hráč, který přestupuje vůbec poprvé v kariéře. „Hrál jsem už dlouho v jednom klubu, potřebuju změnu,“ uznal. Daniel Pfeffer začínal s volejbalem v devíti letech na sportovní ZŠ Brdičkova v Praze, prošel mládežnickými týmy USK a před sedmi lety plynule navázal extraligovým angažmá v ČZU.

Do přípravy VK ČEZ Karlovarsko naskočí Pfeffer vzhledem k reprezentačním povinnostem později, ale už jako člen národního mužstva. „Kdekdo si třeba myslí, že je to tým, který má spoustu peněz a je to rychlokvaška, která za rok skončí, ale právě naopak,“ má jasno. „Základní idea je začít, stabilizovat se a postupně se probojovávat na vyšší pozice, až na vrchol. Tahle filozofie se mi líbí.“

Zdroj: TZ VK ČEZ

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·