Evropský týden mobility v Karlových Varech vyvrcholí Dnem bez aut s MHD zdarma

16.09.2014 09:36

Statutární město Karlovy Vary se opět připojí k Evropskému týdnu mobility. Kampaň, jejímž cílem je informovat občany města o existujících alternativách k používání automobilu, vyvrcholí v neděli zábavným programem na uzavřené části Moskevské ulice a cyklojízdou městem určenou nejen rodinám s dětmi. V rámci Dne bez aut bude v pondělí 22. září MHD v Karlových Varech po celý den zdarma.

Evropský týden mobility bude v Karlových Varech probíhat od 16. do 22. září. V rámci kampaně s mottem „Naše ulice, naše volba“ bude probíhat řada zajímavých akcí pro žáky karlovarských mateřských, základních a středních škol i pro širokou veřejnost. Děti a školáky čekají pěší výlety do lázeňských lesů, vědomostní soutěže připravené ve spolupráci s městskou policií, budou si také moci vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku apod.

Během nedělního zábavného odpoledne od 13 do 17 hodin na Moskevské ulici si široká veřejnost může mimo jiné vyzkoušet jízdu na in – line bruslích, odrážedlech, koloběžkách, snakeboardech nebo šlapacích motokárách, zájemci si budou moci zaregistrovat svá kola do Centrálního registru jízdních kol pro ČR CEREK a nechat zkontrolovat brzdy svého bicyklu.

 

 

Dopravní omezení:

V souvislosti s Evropským dnem bez aut dojde ke změně dopravního režimu, který je již s předstihem avizován rozmístěním příslušného dopravního značení.

V neděli 21. září 2014 bude v čase od 9:00 hod do 19:00 hod úplně uzavřena část ulice Moskevská (úsek od křižovatky s ulicí Jízdárenská po křižovatku s ulicí nám. Dr. M. Horákové. Průjezd možný po přilehlých místních komunikacích, objízdné trasy jsou vyznačeny přechodným dopravním značením.

 

Změna dopravního režimu značení se dotkne také linek MHD číslo 2 a 4. V době od 9 do 19 hodin nebudou obsluhovány zastávky MHD Náměstí Dr. Horákové a Jízdárenská. Linka č. 2 zastaví náhradou za zrušené zastávky v zastávce Západní.

PROGRAM EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY V KARLOVÝCH VARECH

 

Úterý 16. září 2014 CHODÍME PĚŠKY – dendrologická naučná stezka

Pěší výlet pro děti z MŠ na Sv. Linhart, prohlídka dendrologické naučné stezky vhodné pro výuku dětí přímo v lese ve spolupráci s Lázeňskými lesy Karlovy Vary.

Středa 17. září 2014 CHODÍME PĚŠKY – lanové centrum

Pěší výlet po označené trase pro děti ze ZŠ do Přírodního lanového centra Sv. Linhart ve spolupráci s Obchodní akademií Karlovy Vary a Lázeňskými lesy Karlovy Vary, zakončený opékáním vuřtů.

Čtvrtek 18. září 2014 POZNEJ SVOJE MĚSTO

Vědomostní kvíz pro studenty ZŠ a SŠ ve spolupráci s Městskou policií Karlovy Vary.

Pátek 19. září 2014 NAŠE ULICE, NAŠE VOLBA - Volnočasový areál Rolava a hasičská zbrojnice v Tašovicích

Volnočasový areál Rolava - Program pro studenty ZŠ a SŠ zaměřený na cyklistiku. Cyklokoordinátor města Libor Šembera ve spolupráci s paraplegikem Zdeňkem Kirchem a karlovarským Tyfloservisem budou školáky upozorňovat na důsledky nejrůznějších riskantních kroků. Školáci se pokusí zdolat překážkovou dráhu na invalidním vozíku nebo projít připravenou trasu se zavázanýma očima a se slepeckou holí.

Hasičská zbrojnice Tašovice - Setkání na téma "Naše ulice, naše volba" ve spolupráci se společností pro trvale udržitelný život Karlovy Vary a dobrovolnými hasiči Tašovice pro děti z MŠ, jejich rodiče a prarodiče z okolí Tašovic v budově místní hasičské zbrojnice.

Sobota 20. září 2014 ZELENOU STEZKOU NA KOZODOJ

Od 9:00 do 16:00 hod. - Interaktivní prohlídka ekofarmy Kozodoj s ukázkou výroby a pečení vlastního kvalitního chleba z žitného kvasu.

Od 14:00 do 15:30 hod. - Fyzioterapeutka Jana Roschel Vás na ekofarmě Kozodoj provede seminářem s ukázkou praktických cviků na téma "Fyzioterapií na bolavá záda a nohy".

VSTUP ZDARMA

Neděle 21. září 2014 EVROPSKÝ DEN BEZ AUT

Od 13:00 do 17:00 hod. - ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE - Moskevská ulice (před budovou magistrátu) - Odpoledne plné soutěží a her na in – line bruslích, odrážedlech, koloběžkách, snakeboardech, šlapacích motokárách a mobilním hokejbalovém hřišti. Kvízy a testy ze světa záchranářů, nutriční poradenství, měření krevního tlaku a tuku v těle. Hromadná projížďka po uzavřené komunikaci za asistence Městské policie Karlovy Vary. Chybět nebude malování na obličej a skákací hrad.

 

VSTUP ZDARMA

Od 13:00 do 13:45 hod. CYKLOJÍZDA NEJEN PRO RODIČE S DĚTMI - nám. Dr. Milady Horákové  Cyklojízda po vyznačené trase Moskevská - Vítězná - Drahovický most - Pražský most - Plynárenská lávka - areál Rolava - Katastrální úřad Karlovy Vary - Šumavská - Moskevská.

Kvízy, hry, zdravověda, možnost registrace do Centrálního registru jízdních kol pro ČR CEREK, kontrola brzd.

Každý účastník obdrží mapu trasy, která částečně vede i po silnici za běžného provozu, tato místa bude možné překonat i náhradní trasou po chodníku, kde ale účastníci kolo povedou.

Pondělí 22. září 2014 PLAVÁNÍM K DOBRÉ KONDICI

Plavání pro děti z MŠ a ZŠ v KV Areně.

VSTUP ZDARMA

 V pondělí 22. září bude po celý den MHD zdarma! 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·