Esapekka Lappi je průběžně ve vedení polské rally

30.09.2012 15:31

› Letošní finský rallyový mistr Esapekka Lappi premiérově v továrním voze ŠKODA Fabia Super 2000
› Polská rally (28.-30. září) je předposlední soutěží letošního mistrovství Evropy

Mikolajki, 29. října 2012 – Esapekka Lappi startující s týmem ŠKODA Motorsport na polské rally je v polovině soutěže v jejím vedení. Se svým spolujezdcem Jannem Fermem zažívají premiéru v továrním voze ŠKODA Fabia Super 2000.

Polská rally začala v pátek kvalifikační zkouškou na 2,5 kilometru dlouhém okruhu v Mikolajki, která určovala pořadí startu do sobotní sekce. Vyhrál ji Esapekka Lappi a mohl si tak určit právo svého startovního pořadí. V sobotních sedmi rychlostních zkouškách zajel Lappi hned šest nejrychlejších časů a vede před závěrečnou nedělní sekcí o 14 sekund před domácím jezdcem Kosciuszkem, třetí je další polský pilot Solowow (oba Ford Fiesta Super 2000).

Esapekka Lappi první den polské rally hodnotí: „Postupně se s vozem sžíváme a jede se nám velmi dobře. Výsledek po první etapě je skvělý, nicméně pořád chceme hlavně v pořádku dojet do cíle. S Jannem se těšíme na zítřejší den.“

Polská rally v okolí Mazurských jezer má v neděli na programu závěrečných šest rychlostních zkoušek a 123 soutěžních kilometrů.

 

 

Karel Pokorný, Komunikace Motorsportu

ŠKODA AUTO a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·