Dva lety týdně propojí Düsseldorf s Karlovými Vary

08.12.2016 15:00

 

 

 Poprvé v historii bude Karlovarský kraj prostřednictvím pravidelné letecké linky spojen s destinací v západní Evropě. Dva lety týdně provozované společností Germania Airlines propojí Düsseldorf, hlavní město německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, které je také významným mezinárodním obchodním a finančním centrem, s Karlovými Vary od začátku platnosti letního letového řádu 2017, tj. od 26. března 2017.

„Zavedení nové pravidelné letecké linky je mimořádnou událostí, která znamená atraktivní příležitost přivést k nám do regionu návštěvníky z další německé destinace a otevřít kraj přílivu turistů. Stejně tak budou mít možnost lidé z kraje využít letecké spojení pro návštěvu oblasti Severního Porýní – Vestfálska. Uvědomujeme si, že lety do Düsseldorfu samozřejmě nepokryjí výpadek v počtu turistů především z Ruské federace, o které letiště v minulosti přišlo, ale otevírají novou cestu k rozvoji letiště a cestovního ruchu v kraji,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Lety mezi Karlovými Vary (KLV) a Düsseldorfem (DUS) budou provozovány ve čtvrtek a v neděli, což poskytuje atraktivní možnost pro německé i české cestovatele navštívit druhou zemi jak na krátkodobou návštěvu, tak i na delší cesty a pobyt, protože obě destinace nabízejí svým návštěvníkům širokou škálu poznávání a aktivit.

„Zavedení nové linky předcházela aktivní jednání Sdružení Karlovarského kraje pro rozvoj leteckých linek, jehož zakládajícími členy jsou Karlovarský kraj,statutární město Karlovy Vary a společnost Letiště Karlovy Vary s.r.o.Hlavním úkolem tohoto spolku,který byl založen v roce 2015, je podporovat vznik a rozvoj leteckých linek směřujících na karlovarské letiště a tím napomáhat rozvoji turistického ruchu a ekonomiky Karlovarského kraje,“ uvedl ředitel letiště Ing. Václav Černý.

Lety budou provozovány letadlem typu Boeing 737-700 o kapacitě celkem 148míst v ekonomické konfiguraci. Letový řád od 26. března do 26. října 2017 je následující:

Čtvrtky:               Let ST8420 odlétá z DUSv 1925 a přilétá do KLV ve 2035

Zpáteční let ST8421 odlétá z KLV na 2120 a přilétá do DUSve 2230

Neděle:                              Let ST8420 odlétá z DUS v 1915 a přilétá do KLV ve 2035

Zpáteční let ST8421 odlétá z KLV ve 2110 a přilétá doDUSve 2220

 

 

 

Zdroj: TZ Letiště Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·