Druhé letošní farmářské trhy se blíží

17.04.2013 17:02

S příchodem teplejšího jarního počasí se obohatí i sortiment Městských farmářských trhů v Karlových Varech, které proběhnou tento pátek 19. dubna na tradičním místě, tedy u budovy městské tržnice.

Nakupující zde najdou většinu obvyklých prodejců, ale objeví se i noví farmáři. Poprvé se na městských farmářských trzích představí například farma, která za výrobu ovčích a kozích sýrů a dalších mléčných výrobků získala ocenění „Farma roku 2012“. Za zmínku stojí výborná kvalita hovězího masa z čisté šumavské přírody z farmy, která se pyšní certifikátem „Šumava- originální produkt“.

Dubnový trh bude patřit hlavně zelinářům, kteří budou nabízet sazenice, květiny, bylinky, keře atd. Zákazníci u nich najdou rady, kam co na jaře vysadit.

Farmářské trhy začínají v 11 hodin a zdravé potraviny od prvovýrobců budou k dostání až do odpoledne, i když v některých případech poptávka převyšuje možnosti zemědělců a může být vyprodáno již dříve. Akce se koná díky podpoře Statutárního města Karlovy Vary již 3. sezónu.

 

 

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·