Dopravně preventivní akce „Řídím, piju nealko.“

25.07.2016 21:52

 

 

 

„Řídím, piju nealko“ - dopravně preventivní akce Policie ČR ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven proběhla letos opět v celé republice, tedy také v Karlovarském kraji.

 

Během jednoho dne (21. 7. 2016), na parkovišti za Bochovem ve směru na Prahu, se mohli řidiči setkat s hlídkou krajských dopravních policistů, pracovníkem BESIPu a zástupkyní Českého svazu pivovarů a sladoven. Během čtyř hodin preventivní akce zkontrolovali policisté víc jak třicet řidičů a jejich vozidla.

Kromě konzumace alkoholických nápojů u řidičů motorových vozidel se policisté zaměřili také na kontrolu technického stavu vozidel, dodržování rychlosti, pátrání po hledaných osobách nebo pátrání po odcizených věcech a vozidlech.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160725215420_001_ls.png

Ke chvále řidičů, ani jeden z kontrolovaných nebyl opilý. Po běžné silniční kontrole byli vzorní řidiči odměněni samolepkou, nealko pivem a orientačním testem na alkohol, které rozdávala zástupkyně Českého svazu pivovarů a sladoven společně s pracovníkem BESIPu.

Řidiči takovéto akce kvitovali s povděkem a byli mile překvapeni, když byli odměněni.

Tato preventivní akce je motivována stálou nekázní řidičů, o které vypovídají policejní statistiky. Z celkového počtu dopravních nehod za první pololetí letošního roku bylo 4,5% zaviněno řidičem pod vlivem alkoholu. Z 55ti řidičů, kterým byla měřena hladina alkoholu v krvi, bylo 33 nad hranicí jedné promile. Při dopravních nehodách, kde hrál hlavní úlohu alkohol, bylo zraněno kromě řidičů také 16 spolujezdců.

Podobné preventivní akce budou pokračovat společně s dalšími dopravně bezpečnostními akcemi, a to z důvodu přetrvávají nekázně řidičů na silnicích.

por.PhDr.Papežová 

 

Zdroj: PČR Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·