Domov pro seniory v Perninku se může pochlubit novým výtahem

05.10.2016 09:26

 

 

 Od nynějška mohou klienti Domova pro seniory v Perninku využívat nový lůžkový evakuační výtah. Ten propojil všechna patra objektu a zajistil tak jeho plnou bezbariérovost. Stavební akce vyšla Karlovarský kraj na 5,1 milionu korun.

Vestavba lůžkového evakuačního výtahu je součástí postupné rekonstrukce zařízení, která byla zahájena již v roce 2012. „V minulých letech jsme investovali finanční prostředky nejenom do obnovy vstupních prostor, ale i do modernizace zázemí pro personál, ordinace praktického lékaře apokojů pro klienty. Všechny úpravy směřují především ke zpříjemnění a k usnadnění životaobyvatel domova, kteří jsou buďto plně imobilní, nebo se pohybují pomocí zdravotních pomůcek,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_3/20161005092732_001_ls.png

Stavební akci zrealizovala na základě výběrového řízení společnost ISSO - Inženýrské stavby Sokolov.„Práce probíhaly od dubna do září letošního roku za plného provozu. Postupně došlo k vybudování nové výtahové šachty, k montáži technologie výtahu a následně k provedení stavebních úprav v okolí výtahu,“ upřesnil ředitel Domova pro seniory v Perninku​ Alfréd Hlušek.

„Instalací výtahu byla vyřešena kompletní bezbariérovost objektu. Nový výtah usnadní imobilním klientům běžný pohyb po domově i případnou evakuaci. Zaměstnanci pak jistě ocení zlepšení logistiky,“ dodal Miloslav Čermák.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·