Domov péče o válečné veterány nabízí městu kapacitu

27.03.2017 13:08

 

Domov péče o válečné veterány Bílý Kříž v Karlových Varech nabídl městu možnost využít 10 míst z vlastní kapacity pro žadatele o umístění do domova pro seniory z Karlových Varů.

O nabídce jedná náměstek primátora pro sociální oblast Michal Riško.

Město má dlouhodobě nedostatečnou kapacitu Domova pro seniory ve Staré Roli, ten má momentálně 21 lůžek, ale zájem je několikanásobně větší. Město proto připravilo jeho rekonstrukci a dostavbu, po které bude mít kapacitu trojnásobnou, 61 lůžek. Stavba sice začne letos, ale dokončena bude až na podzim příštího roku.

„Jednáme s krajem o zaregistrování naší nové kapacity do krajského systému sociálních služeb. Domov péče o válečné veterány Bílý kříž přichází s nabídkou už existující kapacity, kterou bychom mohli žadatelům nabízet ještě dříve. Tuto nabídku určitě vítáme a budeme o ní urychleně jednat,“ říká Riško. Kapacity Bílého kříže by mohly být karlovarským seniorům k dispozici během několika týdnů či měsíců.

Domov péče o válečné veterány Bílý kříž je zařízení Ministerstva obrany ČR. Byl vystavěn v roce 1895 a předán do užívání vídeňské společnosti Bílého kříže, předchůdci dnešního Červeného kříže. Československá republika převedla objekt v roce 1929 do vlastnictví vojenské správy. Po roce 1989 sloužil jako komerční lázeňský dům, v roce 2005 byl po přestavbě otevřen jako druhý domov péče o válečné veterány v České republice.  

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·