Dobročinný obchod BUŤI zavírá, své příznivce zve na rozlučkový večírek

05.06.2012 13:23

Dobročinný obchod BUŤI – Dobrý obchod Českého západu ve Veleslavínově 7 v Plzni zve všechny své zákazníky a příznivce na slavnostní rozloučení s obchodem, který bude uzavřen koncem července. I přes to, že si obchod za tři roky provozu získal řadu stálých zákazníků, nepodařilo se mu v silné konkurenci obstát. Večírek s názvem „Na rozloučení, mé potěšení“ proběhne ve středu 27. června od 18 hodin přímo v BUŤI. Obchod provozuje od září roku 2009 nezisková organizace Český západ, která používá zisk z prodeje na svou činnost v sociálně vyloučených lokalitách na Karlovarsku.

Dobročinný obchod BUŤI byl s podporou Nadace ČEZ a Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové otevřen 15. září 2009. Tehdy začal zákazníkům nabízet originální dárkové zboží, např. výrobky z chráněných dílen, výrobky dobrovolníků či gurmánské speciality. Podstatnou část nabídky obchodu však tvořily darované použité oděvy, módní doplňky, šperky, knihy, drobné bytové doplňky a mnohé další. V obchodu probíhala i řada doprovodných akcí, například rukodělné kurzy pro veřejnost, mini výstavy, ochutnávky vín a jiné. V roce 2011 a 2012 se konaly dva úspěšné benefiční plesy pro BUŤI. Obchod své výrobky nabízel i na farmářských trzích a různých kulturních akcích. S přípravou těchto akcí i s běžným chodem obchodu pomáhala řada dobrovolníků. Někteří další zas doma vyráběli různé výrobky, například pletené ponožky.

„Bohužel konkurence je dnes velká a když se k tomu přidají i vysoké náklady na provoz obchodu v centru města, je velmi těžké obstát. Koncept dobročinného obchodu, jenž prodává darované věci a výtěžkem z prodeje podporuje neziskové aktivity, pochází ze zahraničí. Ve Velké Británii najdete tyto obchody na každém rohu, často i několik vedle sebe a všechny se uživí. Hodně ale záleží na kvalitě darů, což je u nás zatím problém. Lidé nám často přinášejí věci, které je jim líto vyhodit. Takové věci sice mohou pomoci sociálně slabým, ale k prodeji se už nehodí,“ vysvětluje Jana Nyergesová, vedoucí obchodu BUŤI.

V BUŤI začal již tento týden výprodej, který bude pokračovat až do 20. července, kdy bude otevřeno naposledy. „Potěší nás, když si k nám lidé přijdou nakoupit dárky pro své přátele třeba i hodně v předstihu a pomůžou nám tak vyprázdnit sklady,“ zve na výprodej Jana Nyergesová. „BUŤI však nezanikne zcela. Přesuneme se na internet, kde již teď na stránkách Českého západu nabízíme výrobky z naší textilní a keramické dílny. Prodávat budeme i na portále FLER a AUKRO,“ uzavírá Jana Nyergesová.

Důležité termíny: 4. 6.–20. 7. výprodej === 13. 6. konec příjmu darů === 27. 6. od 18 hodin rozlučkový večírek v BUŤI === 20. 7.  uzavření obchodu.

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/Buti_logo_bar_inverzemale.jpg?ver=0


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·