Do školy bezpečně

30.08.2015 20:09

 

Blíží se další školní rok a s ním i pro strážníky změna ranního režimu služby. Místo standardní ranní instruktáže budou hlídky městské policie vyrážet na vytipované přechody, kde budou dohlížet na bezpečnost dětí. Jako první bude obsazován již krátce po čtvrt na osm přechod v Libušině ulici. Teprve po skončení dohledu se hlídky stáhnout zpět na instruktáž.

Nejsložitější situace je tradičně u ZŠ Libušina, kde strážníci navíc ještě zajišťují přechod dětí u autobusu z Olšových Vrat.

Upozorňujeme rodiče, že hlídky strážníků nemohou být na všech přechodech současně a v rámci aktuálních poznatků může docházet i k průběžným změnám v jejich obsazování. Zároveň apelujeme na rodiče, kteří přivážejí své děti do školy, aby s rozvahou volili místo, kde zastaví. Vedle bezpečnosti jejich dítěte je důležité brát ohledy i na ostatní. Právě řidiči z řad rodičů způsobují nejvíce problémů, což se pak projevuje i v množství stížností. Strážník je ráno důležitější na přechodu, než při řešení neukázněných řidičů.

Zdroj: TZ MP Karlovy Vary

LPP

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·