Do prvního kola bych si přál Frankfurt, říká Daniel Kolář

13.12.2013 00:00

Hráči Viktorie Plzeň se po vítězném utkání s CSKA Moskva rozprchli do všech koutů republiky. Někteří hned odletěli do zahraničí, jiní tráví čas s rodinou. Jak ovšem prožívá první dny střelec jedné z branek, která znamenaly postup Viktorie do jarních bojů Evropské ligy Daniel Kolář?

 

„Momentálně se cítím dobře, je dovolená, takže se po tom náročném zápase začínám dávat dohromady,“ popisuje Daniel. Bezprostředně po závěrečném hvizdu a potřebných formalitách se viktoriáni vydali na neformální rozlučku s podzimní fází sezóny do Music Clubu Pantheon. „Myslím, že tahle oslava se vydařila. Bylo to stylové ukončení tohoto půlroku a také rozloučení s trenérem. Přišla mi podobná jako vloni, kdy jsme také měli v kapse postup do jarní fáze Evropské ligy. Samozřejmě, že celé to bylo umocněné tím, že odchází trenér Vrba, ale jinak mi to přišlo vlastně stejné,“ vzpomíná plzeňský záložník. „Sešly se mi gratulace od kamarádů, ale nedělal jsem žádnou další soukromou párty, už toho bylo dost“ směje se Kolář.

 

Plzeňská parta přispěla svým dílem do konečného koeficientu, na tu ve čtvrtek večer navázal vítězstvím nad španělským Estorilem Slovan Liberec. „Sledoval jsem to docela poctivě. Myslím, že my i Liberec jsme dosáhli úspěchu a já doufám, že v sezóně 2015/2016 půjdou z Gambrinus ligy do Ligy mistrů dvě mužstva. Pro celý fotbal je to velká služba,“ přemýšlí rodák z hlavního města. „Hrajeme především za klub, ale všichni si také uvědomujeme, že reprezentujeme i celý český fotbal. To se nám, a musím to zaklepat, v posledních letech daří a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ doplňuje

 

Dovolenou už má Daniel naplánovanou. „Ještě jsem nikam nevyrazil, ale mám v plánu hory. Moře mě ani moc neláká, každý rok jezdím na stejné místo do Krkonoš, takže i letos vyrazíme s přítelkyní tam,“ prozrazuje ‚Kolda‘. Na jaře ho společně s celou Viktorií čeká vyřazovací kolo Evropské ligy. „Díval jsem se, které týmy můžeme dostat. Já osobně bych si přál Frankfurt s Vencou Kadlecem, je to tým z Bundesligy a necestovalo by se daleko. Samozřejmě že pro českého fanouška by to kvůli Václavu Kadlecovi bylo atraktivní. Na losování se samozřejmě budu dívat,“ uzavírá Kolář a připomíná tak, že los prvního vyřazovacího kola se uskuteční v pondělí 16. prosince od 13:00 hodin.

 

Zdeněk Rataj
Projektový manažer

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·