Do práce karlovarského Studentského parlamentu se zapojili i gymnazisté

14.04.2014 14:36

Studentský parlament v Karlových Varech se rozrostl, jeho členy se nově stali zástupci Prvního českého gymnázia v Karlových Varech. Do projektu, jehož cílem je mapovat názory karlovarských školáků na dění ve městě, je již zapojeno 11 základních a středních škol.

 

Účastníci dubnového zasedání se mimo jiné zajímali o právě probíhající legislativní proces, na jehož konci by z podnětu vedení Karlových Varů měla být změna zákona o reklamě, která umožní městům a obcím regulovat cizojazyčné nápisy na provozovnách. Předmětem diskuse byl také pořádek a čistota města. Školáci obdrželi informace o systému a formách úklidu a údržby komunikací a veřejných prostranství, zapojení pracovníků z řad nezaměstnaných v režimu veřejně prospěšných prací. Tématem diskuse byla konzumace alkoholu na veřejnosti a řešení této problematiky, budoucí regulace kočárové dopravy ve městě a přesun známé nedělní burzy na pozemky města.

 

Studentský parlament se schází jednou za dva měsíce a je jednou z mnoha aktivit, v rámci kterých vedou představitelé města přímou debatu s veřejností a odpovídají na konkrétní dotazy a podněty.  Další aktivitou je Fórum Zdravého města Karlovy Vary, jehož čtvrtý ročník proběhne zítra (v úterý 15. dubna) od 16 hodin v sále Lidového domu ve Staré Roli. Na toto celoměstské fórum pak v příštích týdnech naváží diskusní fóra pro jednotlivé městské části.

 

Program první série diskusní fór:

4. 5. ZŠ Truhlářská – fórum pro Starou Roli a Počerny                           

21. 5. Karlovarská teplárenská, a.s. (jídelna) – fórum pro Bohatice

28. 5. ZŠ J. A. Komenského – fórum pro Drahovice, Olšová Vrata, Hůrky   

4. 6. ZŠ 1. Máje (jídelna) – fórum pro Cihelny, Doubí, Dvory, Tašovice   

Začátky jsou stanoveny vždy na 17. hodinu. Druhá série diskusních fór pro ostatní části města proběhne v listopadu letošního roku.

 

Helena Kyselá

Tisková mluvčí

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·