Do Plzně přichází bosenský útočník Mahmutović

05.12.2014 14:38

 

 

První posilu zimního období hlásí Viktoria Plzeň. Vedoucí tým SYNOT ligy podepsal v pátek dopoledne kontrakt s Aidinem Mahmutovičem. Osmadvacetiletý bosenský útočník podepsal ve Štruncových sadech smlouvu na tři a půl roku.

„Jsme velmi rádi, že se tento transfer podařilo dotáhnout. Aidin byl v našem hledáčku dlouhou dobu, o jeho příchodu jsme jednali hned v několika přestupových obdobích. Jedná se o zkušeného fotbalistu, kterému však nechybí obrovská chuť do fotbalu a touha po velkých zápasech. Jsme přesvědčeni, že pomůže zkvalitnit ofenzivu Viktorie a bude platným článkem kádru, jehož cílem je jednoznačně zisk českého titulu a úspěšné působení v rámci pohárové Evropy,“ řekl na adresu nové posily generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Oba kluby se dohodly, že podrobnosti transferu nebudou zveřejňovat. Viktoria nicméně měla dlouhodobě jasně stanovené podmínky, za kterých byl příchod Mahmutoviče do Plzně reálný. Nehodlali jsme se pouštět do žádných finančních dostihů, o to více nás těší, že se Aidin jasně rozhodl pro angažmá ve Štruncových sadech.“

„Jsem šťastný. Plzeň měla o mě dlouhodobý zájem, věřím, že dostanu šanci ukázat své schopnosti. Na Teplice budu vždy rád vzpomínat, ale nastal čas posunout se dál. Viktoria je nejlepším českým klubem s těmi nejvyššími ambicemi, chci pomoci tomu, aby se vysoké cíle podařilo naplnit,“ uvedl na startu svého plzeňského angažmá střelec 58 ligových branek. „Těším se na spoluhráče z kabiny, plzeňská parta je pojmem. Ze zápasů Teplic ve Štruncových sadech jsem poznal výbornou atmosféru na stadionu, těším se na vyprodanou Doosan Arenu a fantastické publikum. Jsem nadšený a chci ukázat, že dokážu být platným článkem i v tak silném kádru, jakým Viktoria disponuje. Konkurence v útočné řadě je samozřejmě obrovská, nicméně jsem připraven se o místo v základní sestavě poprat,“ dodává novopečený viktorián, o jehož služby stálo vedle Viktorie několik dalších ligových klubů. „V tomto týdnu vstoupila do jednání se mnou také Sparta, nicméně zájem Plzně byl mnohem dlouhodobější a konkrétnější. Vedení mi jasně prezentovalo své představy o mé pozici v týmu, o stylu, kterým se chce Viktoria prezentovat i o dlouhodobých cílech klubu. Mrzí mě lži ve znění, že mým jediným motivem byly peníze. Pokud by tomu tak bylo, stál bych nyní před mikrofony na Letné, protože nabídka Sparty byla v porovnání s tou plzeňskou výrazně komfortnější. Já jsem si nicméně vybral Plzeň z hlediska sportovního rozvoje, klubové atmosféry i lidského jednání jejích nejvyšších představitelů,“ doplnil bosenský střelec.

Vedle přestupu Aidina Mahmutoviče se Viktoria s Teplicemi dohodla na přestupu Jakuba Hory. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál strávil podzim na hostování v Českých Budějovicích, zimní přípravu již zahájí na severu Čech. 

Zdroj: TZ FC Viktoria Plzeň

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·